NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Zestaw transportowy STILL

Wojciech Podsiadły
2 maja 2019
Zestaw transportowy STILL
Fot. Still
Zestaw transportowy STILL
Jednym z budzących największe zainteresowanie gości na targach LogiMAT elementem stoiska STILL była strefa, w której prezentowano nowe, zautomatyzowane zestawy transportowe. Rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować logistykę produkcji.
 
Rozwiązanie zostało opracowane przez STILL we współpracy z DEMATIC, należącym do Grupy KION przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w dostarczaniu systemów automatyzacji. Zaprojektowany wspólnie przez obie firmy kompletny układ pozwala na autonomiczną realizacją zadań zaopatrzenia linii produkcyjnych w potrzebne surowce. Po umieszczeniu ładunku na wchodzących w skład zestawu transportowego samojezdnych ramach – na przykład przez inny autonomiczny wózek, ciągnik AGV przewozi towar do zadanych programem stacji przeładunkowych w strefie produkcji. Po dotarciu do celu wyposażone w systemem podnośnikowy STILL LiftRunner oraz przenośniki rolkowe ramy unoszą się, dostosowując swoją wysokość do punktu odbioru i – po potwierdzeniu pozycji – uruchamiają polecenie zsunięcia ładunku z ramy na wyposażoną w podobne rolki stację. Na analogicznych zasadach są w stanie pobierać z produkcji umieszczone w punktach przeładunku puste opakowania i transportować je do stref buforowych. Precyzję wykonywania ogółu zadań gwarantuje system czujników, gwarantujący bezpieczną jazdę oraz pozycjonujący ramy względem stacji i odpowiednio ustawiający poziom przenośników rolkowych.
 
Systemy zestawów transportowych STILL mogą być dowolnie modyfikowane z uwzględnieniem potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Jeden z wariantów tego rozwiązania – złożony z ciągnika LTX 50 oraz ram typu E z systemem LiftRunner i przenośnikami rolkowymi – jest nominowany do nagrody IFOY 2019 w kategorii pojazdy AGV i roboty intralogistyczne.
 
Wojciech Podsiadły

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020EMIL - 01-2020EMIL - 01-2020Zobacz więcej publikacji