Z wyprzedzeniem zrealizowane cele

UPS
5 sierpnia 2016
Z wyprzedzeniem zrealizowane cele
UPS_foto

„Postawiliśmy przed sobą wielki cel zrównoważonego rozwoju, aby wykorzystać koncepcję "Laboratorium na Kołach". Pokonaliśmy 1 mld czystych mil pojazdami napędzanymi paliwem alternatywnym - to równowartość ponad 4 000 podróży na Księżyc”, stwierdził David Abney, Prezes i Dyrektor Generalny UPS. „Chociaż osiągnięcie tego celu jest czymś nowym, to nasze zaangażowanie w poszukiwanie alternatywnych paliw rozpoczęło się w latach 30 poprzedniego wieku, kiedy UPS rozpoczęło testowanie pojazdów elektrycznych. Mamy ponad 100 000 kurierów, którzy łącznie pokonują ponad 3 miliardy mil rocznie, dlatego też nasza przyszłość uzależniona jest od możliwości zaspokojenia rosnącego popytu w światowym handlu przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu działalności na środowisko.”

UPS zwiększyło swoje zaangażowanie na rzecz paliw alternatywnych w 2012 roku, kiedy to wyznaczono cel osiągnięcia 1 miliarda mil przejechanych pojazdami napędzanymi paliwami alternatywnymi do końca 2017 r. Realizując ten cel o rok wcześniej, ok. 12 procent konwencjonalnego paliwa w postaci oleju napędowego i benzyny, poprzednio używanego przez naziemną flotę UPS, jest obecnie zastępowane przez paliwa alternatywne, w tym odnawialny gaz ziemny i odnawialny olej napędowy.

„Pytanie nie brzmiało, czy powinniśmy sprawić, że używanie paliw alternatywnych będzie działać", powiedział Mike Whitlatch, Wiceprezes UPS ds. energii i zaopatrzenia globalnego. „Zamiast tego, brzmiało: Jaki jest najlepszy sposób, aby paliwa alternatywne działały zarówno na korzyść UPS jak i środowiska? Po ponad dekadzie intensywnych działań każdego dnia nasza zaawansowana technologicznie, zasilana paliwem alternatywnym flota przemierza ponad 1 milion mil na całym świecie.”

Wiedząc, że każde z paliw alternatywnych i zaawansowanych technologii ma unikalne zalety w zależności od trasy i regionu geograficznego, w którym są one stosowane, UPS korzysta z floty ponad 7 200 pojazdów w ramach swojego "Laboratorium na Kołach" by określić, które rozwiązania sprawdzają się najlepiej w danej sytuacji. Od staromodnego napędu pedałowego i rowerów wspomaganych napędem elektrycznym w wysoce zurbanizowanych obszarach miejskich, takich jak Londyn czy Hamburg, po pojazdy elektryczne i hybrydowe w USA, jak również używane na całym świecie pojazdy napędzane gazem ziemnym, odnawialnym gazem ziemnym i propanem. UPS wykorzystuje w praktyce innowacje dla zrównoważonego rozwoju.

„Na całym świecie wiele zatłoczonych miast wdraża strefy zerowej emisji spalin, UPS wyprzedza ten trend inwestując w zaawansowane technologie i tworząc komercyjną flotę pojazdów przyszłości”, powiedział Abney.

Między 2009 a końcem 2016 roku UPS zainwestował ponad 750 milionów dolarów w zaawansowane technologicznie pojazdy zasilane paliwem alternatywnymi oraz w stacje paliw. Inwestycje wspierane przez rządy i współpracujących partnerów, pomagają rozwijać i wykorzystywać alternatywne paliwa.

Po drodze UPS wyciągnęło kilka wniosków, które mogą pomóc innym firmom w realizacji inwestycji w zakresie zrównoważonego rozwoju przynoszących długoterminowe korzyści:

  • Zachęcaj do innowacyjności. To, co zostało rozpoczęte, jako „podejście”, przekształciło się w ekosystem innowacyjności i postępu kształtowanego przez współpracę z dostawcami, decydentami i innymi zainteresowanymi stronami. Przy tym wyzwaniu, firma UPS wykorzystała swoją wiedzę logistyczną i wykorzystała efekt skali floty liczącej 100 000 pojazdów by udoskonalić technologię, rynek i infrastrukturę, które sprawiają, że czystsze paliwa i technologie stają się ekonomicznie opłacalne.

  • Dostosuj i dopasuj rozwiązanie. Najlepszym rozwiązaniem nie zawsze jest to idealne. Paliwa i pojazdy, które sprawdzają się w jednym regionie lub w jednym ustawieniu, mogą nie mieć sensu w innym. Ograniczenia technologiczne, zasięg, dostępność infrastruktury, polityka rządowa oraz lokalne cele dotyczące jakości powietrza - wszystkie te czynniki odgrywają rolę w rozlokowaniu pojazdów i wyborze paliwa.

  • Nie ma substytutu dla Big Data. UPS jest w stanie zobaczyć 30 000 optymalizacji tras dostaw na minutę poprzez swój Zintegrowany System Optymalizacji i Nawigacji Drogowej (ORION), który wykorzystuje telematykę floty i algorytmy do ograniczenia liczby pokonywanych mil. Zastosowanie podejścia Big Data przy flocie "Laboratorium na Kołach" firmy UPS było kluczowym bodźcem do poprawy wydajności i redukcji kosztów. Szacujemy, że po kompletnym wdrożeniu, system ORION pomoże UPS ograniczyć 100 milionów mil każdego roku oraz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 100 000 ton rocznie, oraz zmniejszyć zużycie do 10 milionów galonów paliwa rocznie.

  • Konieczne jest spójne, niezachwiane zaangażowanie ze strony kierownictwa. Inwestycje długoterminowe nie zawsze przynoszą korzyści w krótkim czasie. Kwestie ekonomiczne i rynkowe podlegają ciągłym zmianom, a środowisko polityczne, które jest konieczne do wspierania inwestycji i rozwoju infrastruktury może być nieprzewidywalne. Dotarcie do punktu, w którym łączna ilość mil przejechanych przez flotę UPS zaczęła rosnąć niemal geometrycznie, zajęło ponad dekadę. Nie nastąpiłoby to jednak bez długoterminowego zaangażowania.

  • Współpracuj, promuj i raportuj postępy. Dzielenie się postępami i wiedzą z kluczowymi interesariuszami, współpraca z partnerami opracowującymi alternatywne paliwa i technologie, z organizacjami non-profit, agencjami rządowymi i grupami branżowymi były kluczem do sukcesu "Laboratorium na Kołach". UPS, co roku raportuje swoje postępy w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, w którym podaje podstawowe dane, takie jak, m.in. emisja CO2, zużycie energii oraz ilość mil przebytych z wykorzystaniem paliw alternatywnych i zaawansowanych technologii. Wszystkie te dane wskazują na pozytywny wpływ programów zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej realizowanych przez firmę.

 

Źródło: UPS
Foto: UPS

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji