Polecamy

Wyprodukowano 1 600 000 egzemplarzy IVECO Daily

IVECO
13 grudnia 2021
Wyprodukowano 1 600 000 egzemplarzy IVECO Daily
Fot. IVECO
Wyprodukowano 1 600 000 egzemplarzy IVECO Daily
IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładach w Suzzarze (w prowincji Manuta we Włoszech), które zawsze były centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO. Daily to prawdziwie kultowy model, którego kolejne generacje od ponad 40 lat sukcesywnie wprowadzają nowe rozwiązania, przesuwając granice innowacyjności, wszechstronności i efektywności oraz wyprzedzając zmieniające się potrzeby użytkowników. Marka IVECO wprowadza w nim przełomowe, nowatorskie i pionierskie w branży rozwiązania, zachowując jednocześnie ciągłość rodowodu. Te wyjątkowe atuty są fundamentem nieprzerwanych sukcesów Daily na rynku.
 
Model jest liderem pod względem ładowności (wersja 7-tonowa) oraz punktem odniesienia w segmencie lekkich pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym. Pojazd będący kamieniem milowym opuszczającym fabrykę to nowe Daily Furgon, w wersji 35C18H V, wyposażone w 3-litrowy silnik wysokoprężny Euro VIE Heavy Duty o mocy 176 KM.
 
Giorgio Ricci, dyrektor zakładów IVECO w Suzzarze, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia tego ważnego progu w naszym zakładzie, w którym Daily są produkowane od ponad 40 lat. Ten pojazd jest wzorcem na rynku, cenionym za tak zasadnicze cechy, jak wszechstronność, wytrzymałość, solidność i osiągi, które zawsze wyróżniały go na tle konkurencji. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym opcjom łączności zaspakajającym potrzeby klientów, zgodności z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz tradycyjnym wartościom, które zawsze były częścią DNA IVECO, Nowe Daily jest znakomitym i konkurencyjnym partnerem w podróży z najniższym całkowitym kosztem posiadania w swojej kategorii.”
 
Zespół fabryki w Suzzarze pracuje w perfekcyjnej synergii na każdym etapie procesu produkcyjnego — od montażu podwozia i nadwozia poprzez lakierowanie i dalszy montaż z zespołem napędowym aż 2 po zamontowanie wykończenia wnętrza i kontrolę jakości finalnego produktu. W fabryce powstają również specjalne wersje do zastosowań wojskowych i pożarniczych. Od 2007 r. zakład pracuje zgodnie ze standardami WCM (World Class Manufacturing), czyli systemem produkcyjnym, którego celem jest eliminowanie usterek, marnotrawstwa i wypadków. Polega to na procesie ciągłego rozwoju, skoncentrowanym na angażowaniu każdego operatora w proces produkcyjny.
 
Zakład zdobył w ostatnim czasie „Nagrodę specjalną za doskonałą kulturę ulepszania”, przyznaną przez Agamus Consult, międzynarodową firmę z branży doradztwa menedżerskiego oraz niemieckie czasopismo Automobil Produktion. Zgodnie z motto Mastering the unpredictable („Opanowanie nieprzewidywalnego”) — bo tak można określić cel ulepszania technologii i środowiska pracy mimo trudnego rynku i aktualnej globalnej sytuacji — zakład w Suzzarze wykorzystuje wysoki poziom strategicznych kompetencji swojego zespołu, aby zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność (VUCA) motywowały do ciągłego doskonalenia ludzi i procesów.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji