Polecamy

Wypadkowa działań i końcowy sukces

Andrzej Szymkiewicz
2 marca 2020
Wypadkowa działań i końcowy sukces
Emil_2-2020

„Kolor” to, jak wynika z definicji słownikowej, ‘postrzegana wzrokowo właściwość przedmiotu, zależna od stopnia pochłaniania, rozpraszania lub przepuszczania promieni świetlnych’. Zjawisko to tworzy w mózgu określone wrażenia określające barwę przedmiotu. Barwy zaś wywołują w nas określone nastroje – stan zadowolenia, przyjemności, ciepła, bezpieczeństwa, radości, ale też irytacji czy smutku.
 
Nowy „EMIL” jest znaczony kolorem. W pierwszym numerze na okładce dominował kolor czerwony, w drugim mamy kolor zielony, jak kolor „nowego poolu” paletowego NDHP o rodzimych korzeniach, konsekwentnie budującego biznesową pozycję w krajobrazie naszego rynku.
 
Piszemy o nowym zjawisku na naszym rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych, jakim są inwestycje azjatyckich funduszy w te nieruchomości. Zdaniem firmy Savills nasz rynek jest bardzo atrakcyjny dla zagranicznego kapitału. Przedmiotem transakcji były parki logistyczne Panattoni o łącznej powierzchni 282 tys. metrów kwadratowych.
 

Technologiczne i techniczne nowinki prezentowane w dziale „Technologie” pozwalają na osiąganie stanów zapewniających przewagę konkurencyjną, efektywność w zarzadzaniu i bezpieczeństwo – słowo klucz do wszystkich obszarów aktywności biznesowej. Opisane „strefowe zarządzanie” jest wymiernym narzędziem zwiększającym efektywność i bezpieczeństwo w miejscu pracy.
 
Bezpieczeństwo łańcuchów dostaw, szczególnie tych „wrażliwych”, jest podstawowym kryterium oceny u operatorów logistycznych. Czas jest wrażliwym czynnikiem determinującym operacyjne działania – czasami liczy się każda minuta. Te wszystkie działania logistyki kontraktowej mają wspólną cechę – precyzyjnie określają warunki dostaw, a wypadkowa wszystkich działań wpływa na sukces końcowy.
 
Przed przyjęciem pakietu mobilności Holandia i Dania wprowadzają regulacje utrudniające naszym przewoźnikom wykonywanie przewozów na terenie tych krajów. To oznacza rozpoczęcie walki konkurencyjnej z przewoźnikami z Europy Wschodniej, o której skutkach będziemy zapewne słyszeć. Te działania nie są dobrym prognostykiem na przyszłość. Za ich przykładem najprawdopodobniej pójdą inne kraje z zachodniej części Europy.
 
O rekordowym rynku inwestycyjnym pisze w komentarzu Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzająca Colliers International w Polsce. Wartość inwestycji w 2019 r. wyniosła 7,7 miliarda euro. Prognozy dla bieżącego roku wskazują na jeszcze większą aktywność inwestorów, szczególnie tych omijających dotąd nasz rynek.
 
Zapraszam do przeczytania kolorowego „EMIL-a”, który zawiera wiele ważnych i interesujących biznesowo informacji.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji