NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Współpraca Toyota Material Handling Polska i ROCKWOOL Polska

Współpraca  Toyota Material Handling Polska i ROCKWOOL Polska
Współpraca Toyota Material Handling Polska i ROCKWOOL Polska

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

ROCKWOOL produkuje różnorodne wyroby ze skalnej wełny mineralnej służące jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz instalacjach technicznych. Wszystkie produkty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL posiadają wspólne właściwości – są doskonałą izolacją cieplną o niskim współczynniku przewodzenia ciepła, przy tym są niepalne, zwiększają odporność ogniową przegród oraz poprawiają ich akustykę. Jednocześnie każdy wyrób służy środowisku, ograniczając straty ciepła, a w konsekwencji zmniejszając zapotrzebowanie na energie i emisję CO2.

Fot2_TMH.jpg
Fot2_TMH.jpg

„Z Toyota Material Handling Polska współpracujemy od 4 lat. Rozpoczęliśmy współpracę od wynajmu krótkoterminowego pojedynczych wózków czołowych LPG. W 2012 roku podpisaliśmy umowę na dostawę 49 nowych wózków w ramch wynajmu długoterminowego do naszej fabryki w Cigacicach. Gównie były to spalinowe wózki czołowe Toyota Tonero o udźwigu 1,8-3,5t, a także kilka wózków magazynowych rodziny Toyota Levio i Toyota Staxio. Od tego czasu współpracujemy z firmą Toyota Material Handling nieprzerwanie, stale poszerzając zakres współpracy. Obecnie flota fabryki w Cigacicach liczy 65 wózków Toyota, przy czym kilka z nich jest w specjalnym wykonaniu przygotowanym przez Toyotę pod specyfikę pracy naszego zakładu. To decydowało o wyborze wózków Toyoty również do drugiej fabryki ROCKWOOL w Małkini, gdzie w ramach umowy wynajmu od początku kwietnia trafiło 47 nowych wózków. Do oferty przekonała nas niezawodność, wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa oferowany przez wózki Toyoty” – mówi Jacek Romaniuk - Kierownik fabryki ROCKWOOL Polska w Małkini.
Fot3_TMH.jpg
Fot3_TMH.jpg

„W ramach współpracy z naszymi partnerami w zakresie transportu wewnętrznego oczekujemy doradztwa w zakresie optymalizacji procesów logistycznych. Toyota wywiązuje się z tego zadania bardzo skutecznie. Jestem przekonany, że m.in. dzięki sprawnemu serwisowi oraz zaawansowanemu systemowi monitorowania floty – Toyota I-site, nasz dostawca zapewni maksymalną efektywność pracy wózków widłowych oraz płynność procesów logistycznych w fabryce, co finalnie przełoży się także na wzrost naszej konkurencyjności i zysków” – dodaje Jacek Romaniuk.

Do firmy ROCKWOOL Polska Toyota dostarcza m.in. 3-kołowe elektryczne wózki widłowe z serii kompaktowych wózków Toyota Traigo 48 o napięciu zasilania 48 V . Jest to flota składająca się z kilkunastu modeli o udźwigu od 1500 do 1800 kg, wyposażonych w unikatowy i opatentowany przez Toyotę, System Aktywnej Stabilności (SAS) oraz system zasilania Toyota AC². System SAS automatycznie monitoruje oraz kontroluje ponad 3000 kluczowych funkcji wózka widłowego, zwiększa jego bezpieczeństwo, wspomagając ochronę operatora i ładunku podczas jazdy, skręcania i podnoszenia. Redukcja prędkości podczas skręcania w modelach trójkołowych zapewnia doskonałą stabilność boczną, natomiast w modelach czterokołowych – stabilność poprzeczną. Bezpieczeństwo pracy zapewnia także nisko umieszczona tablica wskaźników, dzięki czemu operator przez cały czas ma bardzo dobrą widoczność na końce wideł. Obrotowy fotel operatora zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy do tyłu.

Fot4_TMH.jpg
Fot4_TMH.jpg

Toyota dostarczyła również do nowego magazynu wyrobów gotowych w Cigacicach magazynowe wózki boczne wysokiego składowania – Toyota Reflex – wyposażone m.in. w kamery na widłach i płynny wysuw masztu, co zwiększyło bezpieczeństwo prowadzonych operacji magazynowych. „Na dzień dzisiejszy flota wózków Toyota w naszych fabrykach to już 112 maszyn ale planowany jest dalszy rozwój firmy, więc niewykluczone jest również powiększanie floty wózków Toyota” – dodaje Jacek Romaniuk.

Jacek Trujnara,
Dyrektor Marketingu, Toyota Material Handling Polska
Foto: Toyota Material Handling Polska

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji