NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

Lemarpol_Wozki_Widlowe_Sp__z_o_o_
„Lemarpol Wózki Widłowe” Sp. z o.o. jest firmą rodzinną tylko i wyłącznie z polskim kapitałem. Na rynku wózków widłowych, przez ponad 20 lat istnienia, wypracowaliśmy sobie mocną pozycję dzięki fachowej obsłudze naszych klientów oraz kompleksowej...

Wózki Toyota Traigo u sadowników

25 września 2012
Wózki Toyota Traigo u sadowników
Wózki Toyota Traigo u sadowników

 

Firma PPHU Activ działa w branży ogrodniczej i sadowniczej już od 1996 roku. Główne kierunki działania firmy to zaopatrywanie odbiorców krajowych i zagranicznych w owoce i warzywa, produkcja opakowań, zaopatrzenie ogrodnictwa, specjalistyczny transport samochodowy oraz import i dystrybucja specjalistycznego sprzętu i maszyn sadowniczych. W ciągu ostatnich lat nastąpił dynamiczny rozwój firmy, która obecnie posiada ogromne zaplecze chłodnicze, linię sortowniczą z kompletnym wyposażeniem, w tym maszyną do pakowania i sklejania kartonów różnych typów i wielkości. Firma posiada siedzibę główną w Belsku Dużym oraz dwie filie – w Sandomierzu i Górze Kalwarii. W 2011 r. na gruncie firmy Activ powstała grupa producentów owoców Fruit Family zrzeszająca 54 członków produkujących owoce na obszarze 600 hektarów.

- Od naszych partnerów biznesowych oczekujemy również optymalizacji rozwiązań pozwalającej na wzrost efektywności pracy magazynu a co za tym idzie na redukcję kosztów działania naszej firmy. Toyota Material Handling bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania. Dotychczasowa współpraca z Toyotą pozwoliła nam znacząco usprawnić obsługę magazynów - dzięki efektywniejszej pracy wózków, niższych kosztach eksploatacji i ich bezawaryjności – dodaje Waldemar Żółcik.

Toyota produkuje 3 i 4-kołowe elektryczne wózki widłowe o napięciu zasilania 24, 48 i 80V. Wśród nich znajduje się składająca się z 10 modeli seria kompaktowych wózków Toyota Traigo 48 o udźwigu od 1500 do 2000 kg, wyposażonych w opatentowany System Aktywnej Stabilności (SAS) oraz system zasilania Toyota AC². System SAS automatycznie monitoruje oraz kontroluje ponad 3000 kluczowych funkcji wózka widłowego, zwiększa jego bezpieczeństwo, wspomagając ochronę operatora i ładunku podczas jazdy, skręcania i podnoszenia. Redukcja prędkości podczas skręcania w modelach trójkołowych zapewnia doskonałą stabilność boczną, natomiast w modelach czterokołowych – stabilność poprzeczną. Bezpieczeństwo pracy zapewnia także nisko umieszczona tablica wskaźników, dzięki czemu operator przez cały czas ma bardzo dobrą widoczność na końce wideł. Obrotowy fotel operatora zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy do tyłu.

Traigo_w_Activ.JPG
Traigo_w_Activ.JPG

To jednak nie koniec użytecznych rozwiązań znajdujących zastosowanie w wózkach Traigo 48. Japońscy konstruktorzy zaoferowali możliwość redukcji maksymalnej prędkości jazdy oraz przyspieszenia podczas pracy z podniesionym ładunkiem. Wskaźnik ciężaru ładunku pozwala operatorowi na łatwe sprawdzenie masy ładunku, podczas gdy wskaźnik nachylenia masztu umożliwia kontrolę kąta jego nachylenia. Warto także podkreślić, iż amortyzowane hydraulicznie widły tłumią drgania ładunku, co jest szczególnie ważne podczas pracy na nierównych nawierzchniach i w transporcie kruchych materiałów.

Zastosowany w wózkach Traigo system zasilania AC2, pozwala na optymalne wykorzystanie energii (dzięki funkcji wyboru mocy operator może wybrać rodzaj zasilania – standard, power lub high power). System zasilania zapewnia również wysoką skuteczność hamowania odzyskowego – w czasie hamowania do 30% mocy całkowitej jest zwracane do baterii, znacznie wydłużając jej czas działania.


Toyota Traigo 48 wyróżnia się również kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu charakteryzuje się łatwym manewrowaniem nawet na ograniczonej przestrzeni - bardzo mały promień skrętu (od 1,43 m do 1,84 m, w zależności od modelu) umożliwia optymalną pracę również w ciasnych pomieszczeniach. Funkcja Systemu SAS – Aktywny Synchronizator Układu Kierowniczego automatycznie dostosowuje pozycję kierownicy do położenia tylnych kół, dzięki czemu ergonomia pracy jest większa a operator zawsze wie, w którym kierunku wózek się poruszy. Wózek Toyota Traigo 48 bardzo dobrze sprawdza się zarówno w centrach logistycznych, jak i w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy składach budowlanych.

Elektryczne wózki widłowe Toyota są również bardzo wytrzymałe. Licznik konserwacji, ułatwiający planowanie czynności konserwacyjnych oraz czujnik wstrząsów, rejestrujący wszystkie uderzenia podczas pracy umożliwiły wydłużenie czasów pracy między przeglądami. Traigo 48 charakteryzuje się także ergonomicznymi rozwiązaniami, wśród których znajduje się m.in. niski, szeroki stopień, duży uchwyt pomocniczy ułatwiający wejście operatora do pojazdu, a także bardzo wąska kolumna kierownicy oraz niewielkie koło kierownicy zapewniające komfort jazdy. Wózki elektryczne Toyota produkowane są wg. normy ISO 14001. Są przy tym przyjazne dla środowiska – recyklingowi można poddać nawet 99% podzespołów.
Katarzyna Gąsiewska
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
Foto: Toyota Polska

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji