NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Tu ceny spadają

Redip
16 października 2019
Tu ceny spadają
Fot. Sendit
Tu ceny spadają
Sendit, największy w Polsce pośrednik usług kurierskich, obniżył ceny przesyłek międzynarodowych. Koszty nadań paczek do takich krajów, jak m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Włochy oraz Czechy, uległy obniżce o nawet 60%. Firma niezmiennie oferuje również możliwość wysyłania 70 kg paczek do wielu krajów Europy w cenach o połowę niższych niż rynkowe.
 
Sendit wprowadził nowy, atrakcyjniejszy cennik przesyłek międzynarodowych realizowanych za pośrednictwem firm kurierskich DPD i UPS. Dzięki temu zarówno sklepy internetowe, jak i kupujący zza granicy za ich pośrednictwem, zyskali niższe koszty dostaw przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów usług. Zgodnie z wynikami raportu Poczty Polskiej pod patronatem Izby Gospodarki Elektronicznej pt. „Cross border e-commerce. Szansa czy zagrożenie” koszt wysyłki postrzegany jest jako jedna z największych barier dla rozwoju e-sklepów sprzedających za granicę (73%).
 
Branża e-commerce oczekuje z jednej strony zapewnienia coraz niższych cen, z drugiej zachowania najwyższej jakości usług realizowanych przez sprawdzonych dostawców. Starania Sendit i liczne rozmowy z naszymi partnerami pozwoliły na wynegocjowanie nowych, niższych cen przesyłek międzynarodowych, dzięki czemu stały się one jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów. Spodziewamy się wzrostów wolumenu przesyłek o około 40% w perspektywie kilku miesięcy. Pierwsze dane, którymi dysponujemy, faktycznie pokazują, że ten scenariusz się realizuje – mówi Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A. – największego pośrednika usług kurierskich w Polsce – oraz Co-Founder w Bliskapaczka.pl.
 
Jak Polacy nadają przesyłki za granicę za pośrednictwem Sendit.pl?
Wśród najpopularniejszych kierunków przesyłek nadawanych z Polski za pośrednictwem Sendit w 1 połowie 2019 roku znalazły się kolejno: Niemcy (32%), Wielka Brytania (16%), Holandia (6%), Francja (6%) i Włochy (5%). Wyniki te są niemalże identyczne w stosunku do roku poprzedniego, w którym na miejscu Włoch uplasowały się Czechy (4%).
Z kolei w czołówce najpopularniejszych europejskich miast, do których nadawano przesyłki
w 1 połowie 2019 roku, znalazły się: Londyn (12%), Berlin (11%), Hannover (7%), Hamburg (6%) i Wilno (6%). W 1 połowie 2018 roku były to odpowiednio: Berlin (14%), Londyn (10%), Hamburg (8%), Wilno (6%) i Praga (5%).
 
Zarówno w 2019, jak i 2018 roku, najwięcej przesyłek nadano o wadze do 30 kg, najmniej – do 70 kg. Z kolei w 2018 roku największa liczba przesyłek wysłanych za granicę przez jedną firmę wyniosła blisko 1000 sztuk. – Dane o wolumenach przesyłek wysyłanych do poszczególnych krajów wskazują, że struktura transportu podąża za strukturą ogólnej wymiany handlowej w ramach Unii Europejskiej. Paczki wysyłane są najczęściej w tych samych kierunkach, w których notujemy największe obroty wymiany handlowej, eksportowo-importowej. To, czego należy się spodziewać w kolejnych latach, to mocna dynamika wolumenu przesyłek w kierunkach wschodnich - ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy. Mamy wiele sygnałów od naszych klientów, że albo rozważają rozwinięcie swojej aktywności na kraje wschodnie, albo już wykonali pewne kroki w tym kierunku dodaje Wojciech Kliber.
 
Więcej informacji na temat aktualnego cennika przesyłek międzynarodowych realizowanych przez Sendit można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-miedzynarodowe. Cena przesyłki uzależniona jest od wagi oraz wymiarów paczki, ponadto kraju, do którego ma zostać nadana, oraz wybranych usług dodatkowych.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji