NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Transformacja cyfrowa Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel
11 marca 2018
Transformacja cyfrowa Kuehne + Nagel
20180310_innovationcentre-singapore-linkedin
Dwa nowe Centra Innowacji w Utrechcie (Holandia) i Singapurze w celu nawiązania z klientami współpracy ukierunkowanej na przyspieszenie rozwoju i wdrażania nowych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań logistycznych, otworzyła firma Kuehne + Nagel.
 
Głównym obszarem działalności Centrum Innowacji w Utrechcie będą najbardziej znaczące technologie z zakresu automatyzacji i innowacyjnych rozwiązań wspierających kompletację zamówień. Kuehne + Nagel jest jednym z pierwszych operatorów logistycznych, którzy wprowadzili roboty współpracujące w ramach partnerstwa z Universal Robots. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku w Singapurze będzie prowadzić badania i działania realizacyjne w obszarze nowych rozwiązań ukierunkowanych na systemy komunikacji międzymagazynowej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy danych i Internetu przedmiotów.
 
Oba centra nawiązały współpracę partnerską z uczelniami wyższymi, start-up’ami oraz innymi organizacjami. Celem współpracy będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Centra są dostępne dla klientów, którzy samodzielnie będą mogli zobaczyć, w jaki sposób nowe technologie i rozwiązania wpłyną na ich łańcuchy logistyczne. Ponadto nowo otwarte Centra Innowacyjności będą również wykorzystywane jako środowisko testowe i implementacyjne dla nowych technologii.
 
Martin Kolbe, Specjalista ds. Systemów Informatycznych (CIO) w Kuehne + Nagel: „Pracujemy nad zapewnieniem bezproblemowej wymiany danych pomiędzy różnymi systemami w celu zwiększenia automatyzacji i minimalizacji udziału pracy fizycznej. Dodatkowo opracowujemy nowe usługi i interfejsy, aby umożliwić klientom bezproblemową komunikację z systemami Kuehne + Nagel. Zastosowanie metod z zakresu przetwarzania dużych zbiorów danych i analityki predykcyjnej pozwala zwiększyć wydajność i skuteczność w zarządzaniu łańcuchami logistycznymi.”

„Centra Innowacji w Singapurze i Utrechcie pozwolą wzmocnić nasz potencjał cyfrowy w oparciu o badania i praktyczne wykorzystanie czołowych technologii na potrzeby bardziej wydajnego i skutecznego zarządzania systemami logistycznymi naszych klientów. Rynek kontraktowych usług logistycznych przechodzi istotne zmiany zapoczątkowane przez postęp cyfryzacji. Dzięki Centrom Innowacji inwestujemy w badania naukowe i nowe technologie, które mają przyspieszyć tę transformację.” – mówi Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.
 
Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku, wspierane przez Radę ds. Rozwoju Gospodarczego (EDB) w Singapurze, pozwoli Kuehne + Nagel poszerzyć zasięg kontaktów z podmiotami rozpoczynającymi działalność biznesową i działającymi w obszarze technologii.
 
Kelvin Wong, Zastępca Dyrektora Naczelnego, EDB, podkreślił: „Cieszymy się, że Kuehne + Nagel wybrało Singapur na siedzibę swojego Centrum Innowacji, które będzie zajmować się opracowywaniem nowych funkcjonalności cyfrowych i zastosowań Internetu przedmiotów na potrzeby międzynarodowej działalności. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku pozwoli umocnić współpracę w ramach ekosystemu logistycznego oraz przyspieszyć prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi i najwyższej jakości praktykami zarządzania łańcuchami dostaw.”
 
W czasie ceremonii otwarcia w Singapurze Kuehne + Nagel ogłosiło początek partnerstwa strategicznego z Honeywell, światowym dostawcą oprogramowania przemysłowego. Celem współpracy będzie wsparcie globalnych inicjatyw innowacyjnych Kuehne + Nagel w obszarze systemów komunikacji międzymagazynowej. Na całym świecie w magazynach Kuehne + Nagel zostaną wdrożone wiodące w branży rozwiązania technologiczne oferowane przez Honeywell, m. in. systemy zarządzania głosowego, oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze oraz rozwiązania mające na celu automatyzację procesów magazynowych. Partnerstwo jest ukierunkowane na doskonalenie produktywności, dokładności i wydajności.
 
Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel

Linki:

  • Newsroom
    Więcej wiadomości o firmie jej aktywności biznesowej i innych działaniach na rynku logistyki kontraktowej.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji