Technologiczna rewolucja

Redip
4 sierpnia 2020
Technologiczna rewolucja
Fot. Aspekt
Technologiczna rewolucja
Na to wygląda. Rewolucja Android stała się faktem. Przynajmniej dla tych, którzy na co dzień korzystają w pracy z profesjonalnych tabletów, komputerów moblinych zwanych terminalami. Większość urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej przechodzi w tym roku na najpopularniejszy system operacyjny świata. Nie brak obaw i pytań, więc tym bardziej warto brać udział w webinariach z ekspertami, którzy uczestniczą w tej rewolucji od samego początku, takimi jak prezes firmy Aspekt, Marek Kuropieska i Tomasz Dzideczek, starszy inżynier firmy Zebra. Podczas webinaru 16 lipca poświęconego zmianom w mobilnych systemach operacyjnych wyjaśnili, jak ważnym krokiem jest przejście na Androida, a także co można na nim  zyskać.
 
Klasa biznes od 2020 lata bez „okien”?   
Po rezygnacji Microsoftu z rynku mobilnych systemów operacyjnych - i co za tym idzie - braku aktualizacji i rozwoju systemu, musiała nastąpić zmiana - przejście na system Android. Już od wersji 5.0 nadawał się on do zastosowań przemysłowych a od tego czasu działanie popularnego „Andka” zmieniło się na plus. Powszechne obawy o rozdrobnienie wersji, problemy ze wsparciem technicznym dla starszego sprzętu, brak aktualizacji czy widoczne „zamulanie się” systemu z czasem zmalało. Technologia stale idzie do przodu, więc nikt nie zaryzykuje braku aktualizacji, bo ta niesie ze sobą ryzyko wycieku danych lub spadku wydajności.
 
Jak się przygotować do „przesiadki”?
Jak się okazuje zmiana platformy operacyjnej jest także doskonałą okazją do zweryfikowania użyteczności sprzętu. Starannie przeprowadzony przegląd może być szansą na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.
 
 - Audyt logistyczny w jednej z firm współpracujących wykazał, że pracownicy hali tracą 12% czasu pickingu na zbędne ruchy nadgarstka. Aby je wyeliminować, został zastosowany innowacyjny skaner tc8300, pozwalający skanować dane, a lekko wygięty ekran umożliwił odczytywanie informacji z tej samej pozycji. Z kolei terminal mc33 znacznie  lepiej powinien sprawdzić się w klasie lekkiej logistyki. Słuszne byłoby również przeanalizowanie, czy istnieją akcesoria - takie jak rękawica ubieralna ze skanerem, która pozwoliłaby na skanowanie, jednocześnie pozostawiając wolne ręce. Wszystko oczywiście zależy od specyfiki zakładu. Należy więc zapoznać się z ofertą i na podstawie dostępnych urządzeń wybrać najlepiej dostosowane do danej czynności - opowiada prezes Kuropieska.
 
Marek_Kuropieska - Prezes Zarządu
Fot. Aspekt
Marek_Kuropieska - Prezes Zarządu
Warto wiedzieć, że wieloletni lider w tej branży - firma Zebra projektuje swoje urządzenia w oparciu o chipsety dające możliwość instalowania więcej niż 1 nowej wersji Androida. To oznacza, że przez dłuższy czas urządzenia będą wspierane i aktualizowane. Samo przejście na nowy system/urządzenie jest bardzo intuicyjne i łatwe. Dokonana zmiana systemu podniesie w znacznym stopniu bezpieczeństwo oraz wydajność. Urządzenia posiadają 14 aplikacji - 11 z nich jest wgranych i gotowych do użycia po wyjęciu z pudełka. Każda aplikacja została stworzona by podnieść wydajność, uprościć zarządzanie oraz poprawić poziom komunikacji.
 
Co nowego?
Jedną z zalet przejścia na system Android jest możliwość korzystania z nowej odsłony telnetu, mającego do dziś wielu wiernych użytkowników. Za sprawą nowego oprogramowania jesteśmy teraz w stanie korzystać z dotykowej klawiatury ekranowej, którą można dowolnie konfigurować. 

Aplikacją wartą uwagi jest zdecydowanie DataWedge – firma Zebra przygotowała i od wielu lat rozwija swoją aplikację do skanowania. Jej zaletą jest możliwość personalizacji, a najważniejsze jest to, że może pracować z profilami. Można za jej pomocą przygotować osobny profil w DataWedge, który będzie obsługiwał informacje związane ze skanowaniem, w sposób dogodny dla klienta. Przy każdym użyciu aplikacji profil jest aktywny i cała obsługa procesu skanowania odbywa się przez aplikację DataWedge. Dla podwyższenia komfortu pracy została zastosowana technologia Swipe Assist. Pozwala ona na personalizację w zakresie wyglądu skanera. Można za jej pomocą stworzyć dynamicznie przekładany punkt, pozwalający umieścić przycisk ,,skan” w dowolnym miejscu ekranu. Możliwości personalizacji podlega również wygląd klawiatury - można w pełni dostosować ją do potrzeb w przemyśle.
 
Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest opcja push to talk, oparta na koncepcie krótkofalówki, umożliwiająca komunikowanie się z dobraną przez użytkownika grupą. Komunikat przekazywany jest po naciśnięciu przycisku, który znajduje się dodatkowo na bocznej stronie urządzenia.

Zastosowana technologia Power Precision Console została zaprojektowana, by zwolnić użytkownika z konieczności sprawdzania stanu zdatności baterii. Z pomocą tej aplikacji w sposób zdalny można kontrolować poziom zużycia ogniw, sporządzić raport i na tej podstawie złożyć zamówienie. Pozwoli to zaoszczędzić czas na weryfikacji i dokładnie określić liczbę potrzebnych sztuk. Z kolei technologia Device Tracker umożliwia zdalne śledzenie urządzeń w sieci Wi-Fi, przedstawianie informacji o zgubionych urządzeniach oraz przeprowadzenie inwentaryzacji.
 
Wymienione powyżej nowe funkcje to tylko niektóre z korzyści, jakie można odnieść przez przejście na system Android. Oprócz aplikacji zwiększających wydajność nowe oprogramowanie gwarantuje też wyższe bezpieczeństwo sięgające standardów rządowych - 256-bit AES.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji