NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Sztuczna inteligencja, a bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych

Amazon Web Services
25 września 2021
Sztuczna inteligencja, a bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych
Fot. Amazon Web Services
Sztuczna inteligencja, a bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych
Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jest jednym z priorytetów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii możliwe jest identyfikowanie potencjalnego ryzyka i reagowanie na zagrożenie.
 
Nowe technologie są coraz częściej wykorzystywane w zakładach przemysłowych, umożliwiając zautomatyzowanie zadań, które tradycyjnie wymagały zaangażowania człowieka. Pozwala to na pełniejszą ocenę potencjalnych problemów i szybsze odnalezienie ich rozwiązania. Narzędzia oparte o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe pomagają diagnozować błędy w pracy maszyn, alarmują o potrzebie ich konserwacji oraz wykrywają anomalie na linii produkcyjnej. Coraz częściej firmy wykorzystują technologie również w zapewnieniu pracownikom bezpiecznych warunków pracy.
 
Tomasz Stachlewski, Architecture Solutions Lead w regionie EMEA w Amazon Web Services
Fot. Amazon Web Services
Tomasz Stachlewski, Architecture Solutions Lead w regionie EMEA w Amazon Web Services
Przykładem może być usługa AWS Panorama, która jest wykorzystywana do oceny jakości produkcji, identyfikacji wąskich gardeł w łańcuchu dostaw oraz monitorowania bezpieczeństwa i ochrony w miejscu pracy. W praktyce AWS Panorama to narzędzie, które po podłączeniu do firmowego systemu monitoringu automatycznie analizuje obraz z kamer z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
 
- AWS Panorama to rozwiązania wykorzystujące nauczanie maszynowe, który umożliwia wprowadzenie analizy wideo opartej o sztuczną inteligencję do kamer zainstalowanych np. na liniach produkcyjnych w celu wykrywania anomalii, nieprawidłowości czy dowolnie wybranych wcześniej elementów z dużą dokładnością i małymi opóźnieniami – mówi Tomasz Stachlewski, Architecture Solutions Lead w regionie EMEA w Amazon Web Services. – AWS Panorama Appliance to urządzenie sprzętowe, które umożliwia połączenie nowych technologii – takich jak analiza obrazu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji ze zwykłymi kamerami przemysłowymi – bez potrzeby inwestowania w nowy sprzęt i pełnej przebudowy już działającego systemu monitoringu. – dodaje.
 
Dzięki tym funkcjonalnościom zakłady przemysłowe mogą używać AWS Panorama do identyfikowania, kiedy pracownicy lub pojazdy wjeżdżają w niebezpieczne, niedostępne strefy. Pozwala to zintegrować się z firmowymi systemami bezpieczeństwa, aby zaalarmować osobę przed grożącym jej niebezpieczeństwem, a nawet wysłać sygnał, który wyłączy maszyny w razie potencjalnego ryzyka. I wreszcie – AWS Panorama umożliwia stworzenie bezpiecznego środowiska pracy w każdej branży, zarówno w przypadku zakupów, podróży, jak i bezpieczeństwa publicznego.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021Zobacz więcej publikacji