NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Szlakiem logistyki 4.0 na Modernlog

MTP
31 maja 2019
Szlakiem logistyki 4.0 na Modernlog
Fot. MTP
ZAPRASZAMY NA ŚCIEŻKI ZWIEDZANIA!
Podczas targów Modernlog dużą atrakcją będą ścieżki zwiedzania. Jeden z wytyczonych szlaków poświęcono logistyce 4.0. Jakie firmy dołączyły już do programu? Jakie produkty pokażą?
 
Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to nie tylko hasło przewodnie targów Modernlog, ale też nazwa jednej z trzech ścieżek zwiedzania bloku targów ITM. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych narzędzi usprawniających procesy magazynowe. Inteligentne rozwiązania logistyczne będą wzięte pod lupę podczas ścieżki poświęconej logistyce 4.0. Zdradzamy partnerów, którzy już potwierdzili swój udział w tym programie.
 
 
APZUMI SPATIAL
Apzumi Spatial to zestaw narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (AR) wzbogacony o funkcje sztucznej inteligencji (AI), dzięki którym procesy przemysłowe są bardziej precyzyjne i efektywne. Rozwiązuje problemy transferu wiedzy w organizacji, nieefektywnej zdalnej współpracy oraz błędów ludzkich przy wykonywaniu złożonych procedur. Z platformy korzystają już służby utrzymania ruchu, działy logistyczne, szkoleniowe i R&D takich firm jak Volkswagen, Audi czy Sitech.
 
AUTOMATECH SP. Z O.O.
CZYTNIK DATAMAN  SERIA 470, COGNEX/AUTOMATECH
Czytniki kodów firmy Cognex (Czytnik dataman seria 470, cognex/automatech) umożliwiają śledzenie produktu w branży logistycznej za pomocą odczytu kodów 1D/2D. Czytniki kodów wykorzystywane są również na liniach montażowych, gdzie ważna jest informacja na jakim etapie jest produkt, kto był odpowiedzialny za montaż danego komponentu w naszym końcowym produkcie itp. Zastosowanie: w branży logistycznej, na liniach montażowych.
 
KURTYNA BEZPIECZEŃSTWA SF4D, PANASONIC/AUTOMATECH
Bezpieczne, bezprzewodowe sterowanie za pomocą pilotów JAY z funkcją SeaftyStop. Piloty wykonane są z wytrzymałego tworzywa oraz gumy. Szczelność obudowy IP65.  Zastosowanie: np. ręczne sterowanie regałami wysokiego składowania, suwnicami.
 
BAUMALOG
Firma Baumalog jest autoryzowanym dealerem regałów automatycznych marki Modula, które przeznaczone są przede wszystkim do składowania drobnych i lekkich artykułów – doskonale sprawdzają się m. in. jako magazyn części zamiennych, narzędzi i komponentów w wielu branżach, zyskując coraz większe zainteresowanie sektora e-commerce i automotive. Regały Modula pozwalają zminimalizować powierzchnię magazynową i czas obsługi oraz zmaksymalizować wydajność.
 
EUROMOBIL
Firma Euromobil Sp. z o. o. od 15 lat jest dystrybutorem austriackich schodołazów towarowych. Schodołazy to wózki elektryczne służące do transportowania po schodach ciężkich ładunków, takich jak: meble, agd, sejfy, piece, serwery, maszy vendingowe itp.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z dnia 27 kwietnia 2017 roku mężczyźni przy pracy stałej mogą wnosić po schodach ciężary do 20 kg.
Schodołaz jest rozwiązaniem na powyższe rozporządzenie i zgodne z wytycznymi BHP, jedna osoba może transportować ciężary nawet do 360 kg.
Pracując ze schodołazem pracownicy odciążają swoje kręgosłupy co przekłada się na efektywność pracy, szybkość i ilość wykonywanych dostaw, a przede wszystkim zmniejszenie ilości reklamacji na produkty. Podniesienie komfortu pracy dostawców zmniejsza rotację pracowników oraz zmniejsza ryzyko zachorowań.
 
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
System modułowy biur halowych to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Klient ma do wyboru rozwiązania zarówno piętrowe jak i parterowe. Nowe pomieszczenia oferowane przez KAISER+KRAFT mogą być parterowe (montowane bezpośrednio na posadzce w hali fabrycznej) lub piętrowe i wówczas znajdować się zarówno pod lub na stalowym pomoście magazynowym stanowiącym zintegrowaną część konstrukcji nośnej biura halowego. System modułowy biur halowych od KAISER+KRAFT to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Przy użyciu prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych można stworzyć w krótkim czasie wyciszone strefy w magazynach i halach produkcyjnych, z dala od hałasu i kurzu.
 
TRILOGIQ POLAND SP. Z O.O
Wózek przepływowy FLOWRACK zapewnia optymalną rotację zapasów i ułatwia proces pobierania.
 
WOBIT E.K.J. OBER S.C.
Autonomiczne roboty mobilne MOBOT AGV to inteligentne pojazdy służące do automatyzacji transportu i logistyki. Nowoczesne roboty samojezdne AGV produkcji WObit to istotny element koncepcji Przemysłu 4.0 w zakresie intralogistyki. Zadaniem robotów mobilnych jest autonomiczny transport ładunku między wyznaczonymi punktami.
 
Ścieżka logistyka 4.0 godziny zwiedzania:
5 czerwca 2019 r. godz. 14:00
6 czerwca 2019 r. godz. 14:00
 
Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzać także ekspozycje targów ITM Polska, 3 D Solutions, Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. W programie oprócz ścieżki zwiedzania poświęconej logistyce 4.0 znalazły się ścieżki szlakiem druku 3D oraz przemysłu 4.0.
 
 
MTP

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji