NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Supernowoczesny hub w Hanowerze

DHL Freight
5 grudnia 2017
Supernowoczesny hub w Hanowerze
20171205_Truck_DHL
W Hanover Airport Business Park w Langenhagen, powstanie nowoczesny węzeł tranzytowy, finalizowana  jest ośmiocyfrowa inwestycja, a inwestorem jest DHL Freight, jeden z wiodących dostawców usług transportu drogowego w Europie Na wskroś nowoczesny obiekt o powierzchni 63 000 m.kw. będzie spełniał najwyższe normy środowiskowe.
 
Ten supernowoczesny hub, zatrudniać będzie około 260 pracowników, którzy zajmować się będą bieżącym planowaniem i konsolidacją ładunków dla europejskiej sieci DHL Freight. Obiekt, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi normami środowiskowymi, będzie miał zdecydowany wpływ na dostarczanie jeszcze lepszej jakości w zakresie transportów drobnicowych (LTL) i całopojazdowych (FTL). Przewiduje się, że budowa ruszy na początku 2018 r.
 
“Dzięki wykorzystaniu naszego programu FREIGHT 2020, chcemy uczynić z DHL Freight lidera pod względem jakości w transporcie lądowym. Będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy będziemy inwestować w naszych pracowników, nasze usługi i naszą sieć. Nowe centrum frachtowe w Langenhagen w pobliżu Hanoweru jest ważnym krokiem w tym kierunku,” wyjaśnia Uwe Brinks, Prezes DHL Freight.
 
Lokalizacja w Langenhagen, w pobliżu hanowerskiego lotniska, została wybrana ze względu na dogodne połączenia komunikacyjne zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. DHL Freight buduje nowy, strategiczny dla swojej europejskiej sieci transportu drogowego, hub na terenie o powierzchni 63 000 m.kw. Terminal przeładunkowy wyposażony w ponad 80 doków załadunkowych, o powierzchni ponad 7800 m.kw. zapewni dostateczną wydajność do obsłużenia 600 000 ton ładunków drobnicowych rocznie. Rozwój infrastruktury DHL Freight obejmuje także konsolidację w nowym hubie dwóch istniejących już w Hanowerze lokalizacji - Stelingerstrasse i Büttnerstrasse.
 
Nowy obiekt w Langenhagen nie tylko będzie obsługiwał ładunki drobnicowe DHL Freight, ale odegra także decydującą rolę w obsłudze ładunków całopojazdowych. W nowej lokalizacji dedykowany zespół specjalistów Euronet będzie kompleksowo obsługiwał zamówienia transportowe klientów z Niemiec i z zagranicy, zapewniając dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania logistyczne, począwszy od zarządzania transportem, aż po systemowe projektowanie i optymalizację przepływu towarów.
 
Jako część Deutsche Post DHL Group, DHL Freight realizuje także wspólne cele zrównoważonego rozwoju. Jednym z nich jest redukcja do zera do roku 2050 emisji dwutlenku węgla. Nowa lokalizacja wymiernie przyczyni się do osiągnięcia tego celu, ponieważ będzie zgodna z normami wyznaczonymi przez niemiecką Radę Zrównoważonego Budownictwa (DGNB) i będzie mogła uzyskać złoty certyfikat DGNB. Dążąc do utrzymania zużycia prądu na minimalnym poziomie i oszczędzania zasobów, nowa lokalizacja zostanie zbudowana z wykorzystaniem technologii przyjaznych dla środowiska, takich jak instalacje fotowoltaiczne czy pompy ciepła.
 
Źródło: DHL Freight
Foto: DHL Freight

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018Zobacz więcej publikacji