NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Skuteczna ochrona prawna flot firmowych

D.A.S. TUOP
14 czerwca 2017
Skuteczna ochrona prawna flot firmowych
20170612-ochrona prawna flot

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej wprowadza do oferty ubezpieczenie DAS FLOTA, przeznaczone dla wszystkich firm posiadających floty pojazdów, bez względu na ich rodzaj i typ. Polisa zapewnia m. in. nielimitowane porady prawne, pokrycie kosztów sądowych oraz wynagrodzenia prawnika. To wyróżniające się ubezpieczenie na polskim rynku, gwarantuje profesjonalną ochronę prawną dla flot pojazdów oraz ich kierowców.

Ubezpieczenia ochrony prawnej mają za zadanie zapewnić ubezpieczonym profesjonalną pomoc prawną w różnego rodzaju sporach i problemach prawnych. Ubezpieczenie DAS FLOTA, oferowane przez D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., jest wyspecjalizowanym produktem  skonstruowanym tak, by dobrze uzupełniać gamę ubezpieczeń flotowych. - D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej przechodzi obecnie szereg zmian, które pozwolą rozwinąć sprzedaż dla brokerów. Naszym priorytetem jest przygotowanie oferty odpowiadającej na oczekiwania i potrzeby klientów. A właśnie o rozwiązanie zapewniające ochronę prawną dla flot byliśmy ostatnio pytani najczęściej. Nic zatem dziwnego, że ubezpieczenie DAS FLOTA stało się ważnym kierunkiem rozwoju oferty produktowej – mówi Robert Szywalski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej i Reasekuracji w D.A.S. TUOP.

Jak działa ubezpieczenie DAS FLOTA?
Ubezpieczenie przeznaczone jest dla wszystkich firm posiadających flotę pojazdów, bez względu na ich typ i rodzaj. Działa w 43 krajach świata, w tym w całej Europie Zachodniej. Zakres ochrony prawnej dotyczy prawa cywilnego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń związanych z pojazdem i kierowcą. Specjalny wariant został dopasowany do potrzeb firm transportowych i rozszerza zakres ubezpieczenia m. in. o sprawy dotyczące warunków wykonywania przewozu lub transportu drogowego oraz czasu pracy kierowców.

DAS FLOTA sprawdza się nie tylko wtedy, gdy sprawa trafi na salę sądową. Ważnym elementem są nielimitowane telefoniczne porady prawne udzielane 24 godziny na dobę. Dzięki temu, ubezpieczony może od samego początku podejmować świadome decyzje, zwiększające szanse na pozytywny wynik sprawy.

Zakres pokrywanych kosztów prawnych jest bardzo szeroki. Ubezpieczenie DAS Flota zapewnia opłacenie kosztów sądowych związanych z wynagrodzeniem adwokata lub radcy prawnego, kosztów zasądzonych na rzecz strony przeciwnej, kosztów biegłych sądowych, a nawet kosztów spowodowanych dojazdem ubezpieczonego na rozprawę poza granicami Polski.  

Ubezpieczenie ochrony prawnej - inwestycja, która się opłaca - Polisa DAS FLOTA jest świetnym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości firm, które dysponują flotami pojazdów, ale nie mają rozbudowanych działów prawnych zdolnych zapewnić kierowcom oraz pojazdom odpowiedniego poziomu ochrony prawnej w Polsce i za granicą – przekonuje przedstawiciel D.A.S. TUOP.

Robert Szywalski podkreśla również, że DAS FLOTA zapewnia profesjonalną ochronę interesów prawnych ubezpieczonego, a wszystko to w bardzo korzystnej cenie. – Posiadanie floty zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju problemów czy sporów prawnych, choćby związanych ze zdarzeniami drogowymi. A koszty dochodzenia roszczeń czy obrony swoich praw nie są przecież niskie – zauważa Robert Szywalski.

Z praktyki likwidacyjnej D.A.S. TUOP oraz właściwych przepisów prawa wynika, że w sprawie prowadzonej na terytorium Polski, w której przedmiotem sporu jest 50 000 zł, minimalny koszt procesowania się wyniósłby od 12 400 zł w przypadku wygranej w pierwszej instancji do 25 300 zł w przypadku przegranej w drugiej instancji.  – Jak widać, ubezpieczenie ochrony prawnej dla flot pojazdów to decyzja, która z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i poczucie kontroli w trudnych sytuacjach, a z drugiej inwestycja, która bardzo szybko może się zwrócić – podsumowuje Robert Szywalski.

Źródło: D.A.S. TUOP
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji