Polecamy

Siódmy rok współpracy DHL Global Forwarding z PAH

DHL Global Forwarding
4 kwietnia 2017
Siódmy rok współpracy DHL Global Forwarding z PAH
Krzysztof Bielica_DHL Global Forwarding

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group – przedłużył współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Informacja ta została ogłoszona podczas dorocznego Balu Charytatywnego DHL Global Forwarding.

Celem współpracy DHL Global Forwarding z PAH jest włączenie się w walkę z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. DHL Global Forwarding jest partnerem programu Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej – realizując inicjatywę pod nazwą „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” od ponad 6 lat. W ramach tej akcji, DHL Global Forwarding zbiera przez cały rok fundusze, przekazując je na konto programu Pajacyk.

„Za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, fundujemy jeden ciepły posiłek. Dzięki  temu zapewniliśmy dotąd blisko 400 tysięcy gorących posiłków. To bardzo realna pomoc, z której tylko w ostatnim roku szkolnym skorzystało ponad 340 dzieci w 20 placówkach. Nie mogliśmy podjąć innej decyzji, jak tylko o przedłużeniu współpracy z PAH, tak abyśmy wspólnie mogli dalej pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom” – mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu, DHL Global Forwarding. „Mamy bardzo ambitne plany zwiększenia obecności na rynku w tym roku, a co za tym idzie także zwiększenia liczby realizowanych przez nas przesyłek morskich i lotniczych, dlatego wierzę, że dzięki naszym działaniom Polska Akcja Humanitarna będzie mogła zwiększyć liczbę placówek, którym pomaga i zapewnić ciepły posiłek jeszcze większej liczbie potrzebujących dzieci” – dodaje Krzysztof Bielica.

„Nie ukrywamy radości z decyzji DHL Global Forwarding o przedłużeniu umowy z Polską Akcją Humanitarną na 2017 rok. To już siódmy rok współpracy, która przynosi wymierne efekty. - mówi Grzegorz Gruca, Wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej. „Dzięki programowi Pajacyk oraz wsparciu DHL Global Forwarding w ramach projektu „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” jesteśmy w stanie opłacać obiady na cały rok szkolny. Udaje się nam zachować regularność, która oprócz oczywistego waloru nasycenia daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Szkoły są bardzo wdzięczne za udzielaną pomoc, gdyż wiedzą, że głodnym dzieciom trudno myśleć o nauce” - dodaje Gruca.

Zwieńczeniem corocznych wspólnych działań DHL Global Forwarding oraz PAH jest Bal Charytatywny, podczas którego licytowane są prace plastyczne zrobione przez dzieci z placówek objętych programem Pajacyk. Dzięki hojności zgromadzonych gości, zbierane są dodatkowe środki, które przekazywane są do PAH na wsparcie tego programu.

O programie Pajacyk, realizowanym przez PAH Pajacyk!
Program dożywiania dzieci Pajacyk działa już od 19 lat! Jest to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna pomaga głodnym i nieożywionym dzieciom w Polsce. Pajacyk finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych. Od 1998 do końca roku szkolnego 2016/17 posiłki z programu Pajacyk zje ponad 66 tysięcy dzieci w 2121 stołówkach szkolnych i świetlicach w całej Polsce.

 

Źródło: DHL Global Forwarding
Foto: DHL Global Forwarding

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji