PARTNERZY BIZNESOWI

Dachser_Sp__z_o_o_
Jako jeden ze światowych liderów branży logistycznej firma DACHSER od lat udowadnia, że rodzinna firma może wiele osiągnąć dzięki zaangażowaniu pracowników i innowacyjnemu myśleniu. Podstawy korporacyjnego myślenia oraz działania stworzył założyciel...

Rozwój logistyki kontraktowej na Górnym Śląśku

DACHSER
23 lutego 2021
Rozwój logistyki kontraktowej na Górnym Śląśku
Fot. Dachser
Rozwój logistyki kontraktowej na Górnym Śląśku

Dachser Polska stawia na rozwój logistyki kontraktowej. Firma od dwóch dekad wspiera krajowych eksporterów, specjalizując się w transporcie drobnicowym, a od piętnastu lat łączy możliwości globalnej sieci transportowej z wydajnym magazynowaniem, usługami dodanymi dopasowanymi do klienta oraz doradztwem projektowym. Obecnie Dachser Polska dysponuje w kraju ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 32 tys. miejsc paletowych w obiektach obsługujących logistykę kontraktową. Jeden z nich znajduje się w Sosnowcu, gdzie pod jednym dachem łączy się szereg spersonalizowanych usług. Górnośląski magazyn multi-customer firmy Dachser prezentuje potencjał 20 tys. miejsc paletowych oraz – co najważniejsze –  zapewnia codzienne bezpośrednie połączenia do wszystkich krajów Europy Zachodniej i Południowej.

Przemysł, DIY, e-commerce, automotive oraz produkty o wysokiej wartości to branże, którym Dachser Polska dedykuje kompleksowe usługi logistyki kontraktowej. Dzięki inteligentnemu sprofilowaniu globalnej oferty firmy pod kątem różnych modeli i jednostek biznesowych, polscy eksporterzy optymalizują koszty oraz skracają procesy, dopasowując je do swoich potrzeb. Ponadto korzystają z blisko 40 paneuropejskich połączeń drogowych, zapewniających powtarzalne, niskie czasy tranzytu, które dzięki rosnącej sieci obiektów cały czas się skracają.  W samym regionie EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód) firma dysponuje ponad 150 lokalizacjami magazynowymi, z czego ponad 50 znajduje się na terenie Niemiec – głównego odbiorcy towarów dostarczanych przez klientów Dachser Polska.

Skrzyżowanie dwóch autostrad – ze Śląska tylko krok do najważniejszych rynków
Jedną z lokalizacji, która pełni rolę pomostu do europejskich i światowych rynków, jest oddział Dachser Polska w Sosnowcu. Znajduje się on 12 km od centrum miasta, a firma oferuje w nim 5000 miejsc paletowych - z możliwością rozbudowy o kolejne 15 tys. - oraz elastyczność usług. Atutem oddziału jest położenie w sąsiedztwie głównych korytarzy komunikacyjnych wschód-zachód (A4) oraz północ-południe (S1/A1). Paletę możliwości operacyjnych dodatkowo poszerza bliskość dwóch lotnisk (Katowice-Pyrzowice i Kraków-Balice), oraz Euroterminalu w Sławkowie, kończącego europejską część szerokotorowego szlaku kolejowego biegnącego z Azji. Własna Agencja Celna, z zapleczem w postaci Magazynu Czasowego Składowania Celnego  umożliwia sprawną obsługę celną - także przesyłek lotniczych i morskich - czyniąc realizację eksportowych transportów drobnicowych jeszcze bardziej efektywną. Z górnośląskiego magazynu Dachser Polska codziennie wyruszają transporty do Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy Austrii.

„Naszą kluczową przewagą jest DACHSER Interlocking, czyli synergia kompleksowo organizowanych: transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz usług logistyki kontraktowej. Synchronizacja systemów transportowych z naszym unikalnym systemem zarządzania magazynem Mikado jest stale udoskonalana, z pożytkiem również dla polskich klientów. Z tej symbiozy od lat korzysta odział w Sosnowcu, dedykowany logistyce kontraktowej, w którym dzięki doświadczeniu płynącemu z setek zleceń jesteśmy w stanie skutecznie zoptymalizować wiele procesów. W ostatnim czasie wdrożyliśmy usługę Targo on-site, która jest przygotowana z myślą o obsłudze rynku e-commerce i dostawach do osób prywatnych” – mówi Łukasz Skroński, Contract Logistics Consultant w DACHSER.

Wszystko pod jednym dachem
Cztery filary logistyki kontraktowej Dachser to transport, magazynowanie, usługi dodane i doradztwo.

Standardowe magazynowanie może być uzupełnione przez szereg usług dodatkowych – jak kompletacja, etykietowanie, wstępny montaż czy budowanie setów. Ponadto klienci wynajmują tylko niezbędną liczbę miejsc paletowych, co pozwala zoptymalizować koszty oraz wykorzystać przestrzeń obiektu. System ten umożliwia sprawną obsługę kilku partnerów w ramach jednego budynku.

Odpowiedni dobór działań dla klienta wynika z dokładnego poznania jego działania jeszcze na etapie przetargu. Indywidualne podejście umożliwia implementację rozwiązań dopasowanych do potrzeb dużych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, eksportujących swoje towary.

Obecnie Dachser Polska dysponuje w kraju ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 32 tys. miejsc paletowych w obiektach obsługujących logistykę kontraktową, które znajdują się w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu i Rzeszowie.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji