NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Rocznicowe obchody planowej aktywność

P3
11 października 2021
Rocznicowe obchody planowej aktywność
Fot. P3
Rocznicowe obchody planowej aktywność
Czas targów Expo Real 2021 to również dwudziesta rocznica działalności inwestora i dewelopera P3 Logistic Parks („P3”). P3 zostało założone w czeskiej Pradze na początku tego tysiąclecia i po skromnych początkach, stało się jednym z pięciu najważniejszych graczy na europejskim rynku nieruchomości logistycznych. P3 posiada obecnie około 6,3 miliona m² powierzchni magazynowych klasy A zlokalizowanych na 11 europejskich rynkach. Ma też ponad 450 klientów, którzy działają w obszarze handlu detalicznego, handlu internetowego, logistyki (3PL) i sektora motoryzacyjnego.
 
P3 wkroczyło na szczególnie dynamiczną ścieżkę wzrostu w 2016 roku, gdy zostało kupione przez GIC, singapurski państwowy fundusz inwestycyjny. Od tamtego momentu firmie udało się niemal podwoić swą wartość, która obecnie wynosi około 7 mld euro. Ponadto w tym czasie P3 zbudowało około 1,8 miliona m² nowych powierzchni magazynowych, a w planach ma kolejne 800 000 m². Rozwojowi P3 pomogły warunki rynkowe, które okazały się sprzyjające dla dostawców powierzchni logistycznych, a także szybsze upowszechnienie się handlu przez internet oraz ewolucja, która dokonała się w zwyczajach zakupowych konsumentów.
 
Frank Pörschke, CEO P3 Logistic Parks mówi: „P3 rozrosło się i jest teraz dynamiczną, fascynującą firmą, która ma aspiracje, by stać się wiodącym inwestorem w obszarze europejskich nieruchomości logistycznych. Jesteśmy firmą międzynarodową, która jest obecna na różnych rynkach, co jest cechą wyjątkową wśród inwestorów. Nasze największe atuty to długoterminowa perspektywa w zakresie inwestycji, rozwoju i własności zarządzanych przez nas nieruchomości, a także pełen zakres oferowanych usług - od przetargu i budowy po zarządzanie aktywami i nieruchomościami. Pragniemy zapewniać naszym klientom przydatne im umiejętności i odpowiednie nastawienie, które umożliwi osiąganie doskonałości, a jednocześnie oferować świetne miejsce pracy, gdzie będą mogły się rozwijać największe talenty”.
 
W ciągu najbliższych XX lat P3 planuje wzrost poprzez dalszy rozwój działalności deweloperskiej oraz poszukiwanie możliwości inwestycyjnych – dotyczy to zarówno dużych, ogólnoeuropejskich portfeli, jak i mniejszych transakcji, skupionych na pojedynczych aktywach na rynkach lokalnych.

 

Otis Spencer, CIO P3 mówi: „Rynek jest mocno rozgrzany, ale opierając się na naszym doświadczeniu inwestycyjnym, dostrzegamy szereg atrakcyjnych możliwości. Będziemy nadal aktywnie prowadzić transakcje i zwiększać nasze portfolio. Niedawno sfinalizowaliśmy zakup portfela o powierzchni 112 000 m² w Hiszpanii, a obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kilku innych transakcji zlokalizowanych w różnych państwach europejskich”.
 
David Marquina, CDO P3 mówi: „Rozwój poprzez budowę nowych obiektów to jedna z naszych najmocniejszych stron, dlatego postrzegamy go jako główne źródło wzrostu. W wielu krajach największym problemem jest obecnie brak dostępnych gruntów, ale nasze zespoły prowadzą ścisłą współpracę z partnerami w celu pozyskiwania gruntów i projektowania powierzchni magazynowej odpowiadającej specyficznym wymaganiom naszych klientów. Tam, gdzie jest to możliwe, koncentrujemy się na inwestycjach w terenach poprzemysłowych (typu „brownfield”), co z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego stanowi najwłaściwsze rozwiązanie. Ponadto, mimo tego, że specjalizujemy się w realizacji powierzchni logistycznych, nasze umiejętności pozwalają nam również dostarczać bardzo wyspecjalizowane obiekty przeznaczone np. do obsługi logistyki ostatniej mili, przechowywania danych czy magazynowania w chłodniach”.
 
Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce, dodaje: „Podobnie jak dla całej grupy, tak i dla nas ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju oraz ekspansji na nowych rynkach. W początkowych latach działalności w Polsce firma skupiała się na rozwoju parków logistycznych na głównych rynkach magazynowych w kraju takich jak Warszawa, Polska Centralna oraz Poznań. Od ponad 2 lat dywersyfikujemy nasz portfel inwestując w istniejące obiekty oraz rozbudowując bank ziemi także na pozostałych kluczowych rynkach takich jak Wrocław, Łódź i Gdańsk. Jednocześnie cały czas aktywnie poszukujemy atrakcyjnych gruntów pod nowe inwestycje. Ostatnie kwartały to dla całego zespołu bardzo pracowity okres. Obecnie w budowie mamy 140 000 m2 powierzchni logistycznej a od początku tego roku przekazaliśmy naszym klientom obiekty o łącznej powierzchni ponad 60 000 m2“.
 
XX symbolizuje 20 lat obecności P3 na rynku. Symbol ten wybrano ze względu na jego odważny charakter, a także wyraźną sugestię dotyczącą przyszłości. P3 to jedna z najsilniejszych oraz najlepiej rozpoznawalnych marek w dziedzinie nieruchomości. Jest też synonimem dobrej obsługi ponad 450 swoich klientów i sieci dostawców. W 2021 roku P3 odnotowała największy wzrost siły marki w Europie południowej i otrzymała nagrodę specjalną „The Strongest Brand Growth in Europe” we wszystkich kategoriach nieruchomości przyznawaną przez EUROPEAN REAL ESTATE BRAND INSTITUTE.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021Zobacz więcej publikacji