NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

Kuehne_+_Nagel_Sp__z_o_o_
Firma Kuehne + Nagel jest globalnym operatorem logistycznym, który dla swoich klientów świadczy pełen wachlarz usług w zakresie szeroko rozumianej logistyki. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską,...

Aktywność dni bez wypadku

Redip
11 lutego 2020
Aktywność dni bez wypadku
Fot. Kuehne+Nagel
Świecice_1400_dni_bez_wypadku
Systematyczna praca u podstaw w zakresie podnoszenia świadomości bezpiecznej pracy przynosi efekty w postaci kolejnych dni bez wypadku. W magazynie Kuehne+Nagel oddział Święcice, tę trudną pracę realizuje się każdego dnia, a w dniu 13 stycznia br. uczyniono to w sposób szczególny, gdyż świętowano 1400 dni bez wypadku. Ten dzień to doskonała okazja by wszyscy  pracownicy magazynu zebrani na hali, zapoznali się ze składowymi wspólnego sukcesu, ciesząc się z indywidualnego wkładu w to osiągnięcie.


Na to osiągnięcie składają się kampanie i szkolenia, promujące bezpieczną pracę i zdrowie prowadzone w korporacji systematycznie z godnie z kalendarzem BHP przez cały rok. Każde świętowanie 100 dni bez wypadku ma za zadanie podkreślić wagę, jaką przywiązuje się  w Kuehne+Nagel do bezpiecznej pracy i zdrowia pracowników. Jest to dzień, w którym można podsumować wszystko to, co do tej pory udało się zrobić oraz zidentyfikować obszary, które wymagają dalszej poprawy. Jest to także dzień, w którym spogląda się w przyszłość dyskutuje o tym, co można zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo pracy.

- Świętując 1400 dni bez wypadku, 13 stycznia podsumowaliśmy działania, jakie podejmowaliśmy w ostatnim okresie, a udało nam się zrobić sporo rzeczy, które miały bezpośredni lub pośredni wpływ na osiągnięty sukces. Nie spoczywamy na laurach i planujemy być przynajmniej być o krok dalej w naszej pracy w osiąganiu celu „zero wypadków”. Jednym z najważniejszych zadań jest ograniczenie liczby zdarzeń potencjalne wypadkowych, określenie i stały nadzór miejsc krytycznych dla zaistnienia wypadku.
  -  mówi Jarosław Brzoza National Health & Safety Specialist, WAW ZQ-HA - W tym dniu też świętowaliśmy sukcesy naszych pracowników i podwykonawców, nagradzając dobre wyniki. Każdy z pracowników otrzymał upominek a osoby najbardziej zaangażowane nagrody finansowe. – dodaje.

Podnoszenie świadomości bezpiecznej pracy wdrażanie podstawowych zachowań kultury bezpieczeństwa, wpisane jest w korporacyjny cel jakim jest efektywna, bezpieczna i bezwypadkowa praca.  Te działania obejmują wszystkich pracowników w firmie, wpisują się we wszystkie działania operacyjne, każdy z pracowników czuje się upoważniony do tego, by zareagować, kiedy widzi niebezpieczne sytuacje. Każdy z pracowników wie, że ma prawo odmówić wykonania pracy, jeśli nie czuje się pewny, że można ją wykonać bezpiecznie. Wiele dyskusji i wydarzeń, które odbywają się w lokalizacji Świecice dotyczy Bezpieczeństwa i Zdrowia.  Pracownicy zachęcani są do wypowiadania się na temat bezpieczeństwa oraz do tego, by na chwilę zatrzymać się, pomyśleć i działać w sposób bezpieczny. Innymi słowy: by zawsze wybierać najbezpieczniejszy sposób wykonywania swoich zadań.

Charakter pracy w magazynach wysokiego składowania wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego tak ważne jest przestrzeganie i stałe weryfikowanie skuteczności zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Mając tego świadomość Kuehne + Nagel od lat przywiązuje ogromną wagę do kwestii związanych z eliminowaniem szkodliwych czy wręcz niebezpiecznych czynników. Aktywności obejmujące wprowadzanie przejrzystych procedur, cykliczne szkolenia czy zapewnianie sprzętu ochronnego, idą w parze z bieżącym monitorowaniem sytuacji. Umożliwia to kontrolę i doskonalenie podejmowanych działań, a jednocześnie staje się doskonałą okazją do wskazywania i świętowania kolejnych sukcesów, takich jak ten.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 08-2020EMIL - 08-2020EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020Zobacz więcej publikacji