(R)ewolucja w systemach magazynowych z Vanderlande

Amsort
(R)ewolucja w systemach magazynowych z Vanderlande
Fot. Vanderlande
Automatyczne pobieranie towaru oraz jego transport

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy poinformować o pierwszym kliencie, który podjął ten krok, hiszpańskiej firmie detalicznej J.A. Recio, zarządzające dużą siecią aptek, funkcjonującą pod nazwą Avenida” – mówi Jan van der Velden, Market Director w Vanderlande.

Wzrastające koszty pracy, ograniczona dostępność powierzchni składowania i rozdrobnienie zamówień na wiele małych przesyłek z krótkim czasem dostawy, to tylko kilka wyzwań jakie stoją przed dzisiejszymi magazynami i centrami magazynowymi . W konsekwencji sytuacja ta zmusza do ciągłego poszukiwania rozwiązań, mających zredukować koszty operacyjne, generować wyższą produktywność, zoptymalizować użycie powierzchni i zapewnić wysoki poziom obsługi. ADAPTO jest częścią kompleksowych rozwiązań magazynowych, dostarczanych przez Vanderlande.

Wielokierunkowy wahadłowy system magazynowy ADAPTO jest „trójwymiarową” koncepcją składającą się z następujących elementów:

  • Regały magazynowe, wyposażone w zintegrowany szynowy system transportu wahadłowego
  • Wielokierunkowe wózki wahadłowe, transportujące pojemniki z towarem między gniazdami magazynowymi i punktami przyjęcia i wydania
  • Windy, umożliwiające wózkom wahadłowym poruszanie się na wszystkich poziomach regału oraz w systemie przyjęcia i wydania towaru
  • Oprogramowanie kontrolujące ruch wózków, maksymalizujące przepustowość systemu i minimalizujące czas realizacji zamówienia
  • Przyjazny dla użytkownika interfejs, dostarczający dane z całego systemu i jego elementów w czasie rzeczywistym

Skalowalność i dostępność
ADAPTO w najbardziej optymalny sposób korzysta z dostępnej powierzchni magazynowej. „Pojemność magazynu może zostać zwiększona przez rozszerzenie lub dodanie korytarzy, w czasie gdy system pozostaje aktywny”, mówi Tibor Matskassy, Business Development Manager w Vanderlande. „Przepustowość istniejącego systemu ADAPTO może zostać zwiększona przez dodanie wózków wahadłowych i/lub wind. Nie ma potrzeby aby dokładnie przewidywać przyszłość – użytkownicy mogą uruchomić system teraz i dostosowywać go w późniejszym czasie”. Inną główną zaletą ADAPTO jest dostępność produktu w dowolnym czasie. „Dostępność windy lub wózka nie ma wpływu na dostępność produktu, gdyż każdy wózek może dotrzeć do dowolnego miejsca w systemie” - wyjaśnia Matskassy. „Nawet w nagłych przypadkach, takich jak przerwa w dopływie prądu, pilne zamówienia mogą być nadal realizowane, gdyż produkty są wciąż dostępne dla obsługi ręcznej.

FRS_racking_2.jpg
FRS_racking_2.jpg

Łatwość serwisowania i wysoka trwałość
Platformy serwisowe pozwalają na szybki dostęp operatora do wszystkich wózków i gniazd magazynowych, umożliwiając szybkie i bezpieczne usuwanie awarii. Jeżeli konieczna jest interwencja operatora, strefa awarii jest izolowana, mając wpływ jedynie na niewielką część systemu. Wielowarstwowy system bezpieczeństwa pozwala operatorom pracować bezpiecznie wewnątrz ADAPTO, a stanowisko serwisowe jest ergonomicznym środowiskiem pracy dla serwisujących inżynierów. Koszty operacyjne takie jak koszty serwisu i zużycia energii elektrycznej są niskie.

Recio ma na uwadze przyszłość
„Jest to najbardziej skalowalne rozwiązanie, mając na uwadze przyszły rozwój. Jest również w stanie obsłużyć zwiększone obciążenia magazynu o wiele lepiej niż inne rozwiązania. Dlatego w Recio wybrano ADAPTO jako rozszerzenie istniejącego systemu dystrybucji zamówień, działającego od 2003 r.” – wyjaśnia Van der Velden. „Do tej pory w istniejących stacjach kompletacji, uzupełniano zamówienia z magazynów manualnych. Jeszcze w tym roku wspomniane czynności uzupełniania, obsługiwane będą przez ADAPTO, przyczyniając się tym samym do zauważalnego wzrostu wydajności na stanowiskach kompletacji. Jesteśmy oczywiście bardzo dumni zarówno z ADAPTO, jak również całego projektu, realizowanego w Recio, gdzie wyczekujemy z niecierpliwością udanego uruchomienia systemu.”
_________________
Przedstawicielem Vanderlande Industries w Polsce jest firma Amsort (www.amsort.com)

Źródło: Amsort
Foto: Amsort
 

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji