Polecamy

QGUAR 5.5 będzie wspierał PEKAES

10 stycznia 2012
QGUAR 5.5 będzie wspierał PEKAES
QGUAR 5.5 będzie wspierał PEKAES

Do końca pierwszego kwartału 2012 r. spółka PEKAES wdroży najnowszą na rynku wersję systemu informatycznego wspomagającego logistykę magazynowania QGUAR 5.5. Obok zaimplementowanego w listopadzie ubiegłego roku systemu CRM, QGUAR 5.5 jest kolejnym rozwiązaniem informatycznym, wpływającym na kompleksowość i jakość świadczonych usług.

 

Nowoczesny WMS (z ang. Warehouse Management System) uruchomiony zostanie we wszystkich – siedmiu – aktualnie działających i dwóch nowopowstających centrach logistycznych PEKAES na terenie całego kraju. Jednocześnie z wdrożeniem QGUAR 5.5 wymieniona zostanie cała logistyczna infrastruktura hardware. Oprócz specjalistów z Quantum software w projekt zaangażowany jest cały, ponad stupięćdziesięcioosobowy zespół logistyczny PEKAES wspierany przez ekspertów IT.

Piotr_Wojnarowicz1_Dyrektor_Logistyki.jpg
Piotr_Wojnarowicz1_Dyrektor_Logistyki.jpg

- Wraz z rosnącymi oczekiwaniami naszych klientów przyszedł czas na inwestycje w coraz to bardziejzaawansowane systemy informatyczne, wspomagające zarządzenie procesami logistycznymi i relacjami z klientami. Skuteczne wdrażanie rozwiązań IT w branży TSL odgrywa kluczową rolę w konkurencyjności i efektowności pracy. W PEKAES dążymy do synergii pomiędzy nowoczesnymi systemami informatycznymi i doświadczeniem kadry – mówi Piotr Wojnarowicz, Dyrektor Logistyki PEKAES.

 

Nowy WMS gwarantuje szybką i bezbłędną lokalizację przesyłek, informuje o zapasach magazynowych i pozwala efektywnie zarządzać przepływem towarów od wielu nadawców do wielu odbiorców. Dzięki dokładnym informacjom i planowym podejściu w realizacji zadań, prace w magazynie z wykorzystaniem QGUAR 5.5 będą wykonywane w krótszym czasie przy zaangażowaniu mniejszej liczby pracowników. Obok standardowych funkcjonalności, produkt krakowskiej firmy Quantum software pozwala na zarządzanie i wymianę danych z wieloma systemami zewnętrznymi, a także na generowanie statystyk i raportów. Monitorując dane, system rzetelnie oceni pracę magazynu i wydajność pracowników.

System wdrażany jest przez wiodącego producenta oprogramowania dla logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na GPW spółkę Quantum software. Flagowym produktem firmy jest QGUAR, specjalistyczny pakiet oprogramowania typu Supply Chain Execution, wykorzystywany do zarządzania produkcją, magazynowaniem i dystrybucją w oparciu o procesy zakupu i sprzedaży.

- Nasze systemy wspomagające SCE rozwijamy od kilkunastu lat. Rodzina systemów QGUAR w wersji 5.5 jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby branży logistycznej. Z jednej strony oferuje nowe zaawansowane narzędzia racjonalizujące efektywność procesów, zaś z drugiej pozwala na elastyczną pracę i dopasowywanie się do zmiennych wymagań rynku. O sile naszych produktów decydują przede wszystkim doświadczenia zdobywane podczas współpracy z klientami. Wybór systemu QGUAR przez tak znanego operatora jakim jest firma PEKAES to dla nas zarazem zaszczyt jak i kolejna możliwość zdobywania cennej wiedzy branżowej – podkreśla Marek Jędra Wiceprezes Zarządu Quantum software.

Zdaniem Piotra Wojnarowicza, Dyrektora Logistyki w PEKAES, implementacja nowoczesnego rozwiązania IT jest dla PEKAES zmianą o charakterze jakościowym w pracy magazynów. Poprawa wydajności świadczonych usług logistycznych i skuteczna obsługa klientów to umocnienie pozycji spółki w gronie wiodących operatorów logistycznych.
PEKAES S.A.
Foto: Pekaes

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji