Polecamy

Przyspieszone procesy transformacji

Andrzej Szymkiewicz
2 października 2020
Przyspieszone procesy transformacji
Emil_9-2020
Na rynku pandemiczne status quo. Firmy nie ryzy-kują kontaktów, które mogą stwarzać zagrożenie zakażeniem SARS-CoV-2, przeorganizowały zarządzanie i realizują zmienione plany. Zaplanowane inwestycje są prowadzone, zwiększa się znacznie udział technologii zdalnych w zarządzaniu projektami, pojawiły się nowe aplikacje, te starsze zaś są modernizowane. Choć w ograniczonym wymiarze – to jednak biznes w branży logistycznej rozwija się w nowym rytmie.
 
Skończyły się wakacje i rozpoczęła się nauka, uczniowie i studenci wracają do szkół, w nowych warunkach edukacyjnych i stażowych uczą się przyszli logistycy. Największa uczelnia logistyczna w Polsce ma nowego rektora, został nim dr hab. inż. Bogusław Śliwczyński, profesor WSL, który z Wyższą Szkołą Logistyki związany jest od początku jej istnienia.
 
Firmy skrupulatnie badają nową rzeczywistość, chcą wiedzieć jak najwięcej o stanie biznesu w czasie pandemii. Na zlecenie Continental Opony Polska firma ICAN Research przygotowała raport zawierający badania kondycji branży transportowej w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Wnioski z raportu zawarte są w artykule opublikowanym w niniejszym wydaniu EMIL-a.
 
Nie słabną także poszukiwania paliwa będącego źródłem ekologicznego napędu, już jeżdżą po Europie i świecie ciężarówki napędzane gazem ziemnym, najpoważniejszą alternatywą dla oleju napędowego. Aby wykorzystanie LNG do napędu ciężarówek nabrało gospodarczego charakteru, musi istnieć sieć stacji tankowania tego paliwa. W artykule „Nie daj się wyprzedzić” przygotowanym przez Novatek Green Energy czytamy, że „Na rynku europejskim funkcjonuje ponad 300 publicznych stacji LNG, a od początku roku oddano ich do użytkowania aż 50. Ich liczba jest jednak wciąż niewystarczająca, aby sprostać rosnącemu popytowi, zwłaszcza widocznemu w Europie Środkowej i Wschodniej”.
 
Komentarz Wernera Knoblicha z firmy Red Hat porusza temat transformacji cyfrowej w firmach. Takie przeobrażenie jest nieuchronne, a pandemia tylko je przyspieszyła. Firmy wydają się zaskoczone tempem zmian, niemniej starają się wychodzić z niedoborów w systemach IT. Kluczem do transformacji jest technologia, ale bardzo istotny wkład w te procesy mają ludzie.
 
Zapraszamy do ciekawej lektury nowego wydania. 

Linki:

  • EMIL 9/2020
    Zaplanowane inwestycje są prowadzone, zwiększa się znacznie udział technologii zdalnych w zarządzaniu projektami, pojawiły się nowe aplikacje, te starsze zaś są modernizowane. Choć w ograniczonym wymiarze – to jednak biznes w branży logistycznej rozwija się w nowym rytmie.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji