NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Potrojona sprzedaż zgodnie z prognozami

MiR
12 stycznia 2019
Potrojona sprzedaż zgodnie z prognozami
Fot. MiR
Robot_MiR100_Flex
Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), zrealizował cel ustanowiony po 2017 – w 2018 osiągnął 160-procentowy wzrost przychodów. Sukces wynika w dużej mierze ze współpracy z międzynarodowymi klientami takimi jak Toyota Motor Corporation, która inwestuje we floty robotów mobilnych w celu zoptymalizowania logistyki wewnętrznej i budowania przewagi konkurencyjnej w produkcji i łańcuchu dostaw. Region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada za około 10% całkowitej sprzedaży MiR.
 
“Duże, międzynarodowe organizacje są zadowolone z korzyści uzyskanych podczas testowania naszych robotów i obecnie inwestują w całe floty pracujące w wielu zakładach. Niektóre firmy kupują aż 15 – 25 robotów MiR za jednym razem” – mówi Thomas Visti, prezes MiR. „Nasze roboty ułatwiają tym przedsiębiorstwom kierowanie się w stronę coraz popularniejszej masowej kastomizacji – produkcji większej liczby personalizowanych produktów w mniejszych seriach, wymagającej zwinnego zakładu produkcyjnego z elastyczną logistyką. Nasza przyjazna użytkownikowi technologia dobrze wpisuje się w ten model”.
 
„Europa Środkowo-Wschodnia odpowiada za około 10% sprzedaży MiR. Podobnie jak w innych regionach, w 2018 obserwowaliśmy, jak wiele dużych przedsiębiorstw przechodziło od testowania robotów do wykorzystania ich w swoich zakładach, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym i elektronicznym. Niska stopa bezrobocia oraz braki kadrowe w CEE skłaniają do wdrażania robotów współpracujących, które mogą przejmować monotonne procesy transportowe i uwalniać pracowników do zadań przynoszących większą wartość. Jednocześnie, firmy szukają możliwości automatyzacji, aby utrzymać konkurencyjność, a automatyzacja logistyki wewnętrznej jest naturalnym wyborem. Dobrym przykładem takiej zmiany jest Flex, który wdrożył roboty w wielu zakładach” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.
 
Wzrost – nowe produkty i rozwiązanie “robot jako usługa” – korzyści dla większej liczby firm
Oprócz zwiększonej sprzedaży partii robotów do firm takich jak Toyota, która już używa robotów MiR do optymalizacji logistyki w zakładach w USA i Azji, wynik MiR w 2018 wynikał także z wprowadzenia na rynek robota MiR500. Z uwagi na wzrost na całym świecie, MiR spodziewa się, że 2019 przyniesie premiery kolejnych produktów oraz 100 nowych pracowników i biura w USA, Chinach i Japonii. Według Thomasa Visti, MiR przewiduje także zwiększenie przychodów w kolejnym roku na minimum takim samym poziomie, rozszerzając zakres firm, które mogą czerpać korzyści z autonomicznych robotów mobilnych.
 
Robot_MiR500_Thomas_Visti
Fot. MiR
Robot_MiR500_Thomas_Visti
“W 2019 roku będziemy nadal koncentrować się na dostarczeniu rozwiązań, na które firmy zgłaszają zapotrzebowanie. To oznacza, że zaoferujemy wsparcie także przedsiębiorstwom przyzwyczajonym do leasingowania takich maszyn jak elektryczne wózki widłowe i systemy AGV – uruchamiamy z naszymi partnerami program „robot mobilny jako usługa”. Teraz możemy obniżyć początkową inwestycję i dzięki temu sprawić, że stosowanie naszych współpracujących robotów mobilnych będzie dla firm prostsze i atrakcyjniejsze” – mówi Thomas Visti.
 
MiR

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019Zobacz więcej publikacji