NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Popularyzacja idei przemysłu 4.0 wśród MŚP

Grupa MTP
7 kwietnia 2021
Popularyzacja idei przemysłu 4.0 wśród MŚP
Fot. Grupa MTP
itm_online1200x900

DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT angażują się we wspólny projekt, który ma na celu popularyzację idei przemysłu 4.0 wśród średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. W ramach tej inicjatywy 13 kwietnia 2021 r. odbędzie się wydarzenie online pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”, na które już teraz można się bezpłatnie zarejestrować. W roli organizatora występują targi ITM Industry Europe.

Choć przemysł 4.0 jest tematem wielu spotkań i webinarów, to rzadziej mówi się o nim w kontekście małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych. Zmienić to chcą liderzy rynku, DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT, którzy połączyli w tym zakresie siły z organizatorami targów ITM Industry Europe.

– Termin „czwarta rewolucja przemysłowa” to w oryginale INDUSTRIE 4.0. Pojęcie, strategia, która powstała zaledwie kilkanaście lat temu w Niemczech. Strategia ta ma na celu dynamiczny rozwój gospodarczy w oparciu o transformację przemysłu. Choć główne zmiany dotyczą między innymi rozwoju przemysłu w oparciu o „automatyzację i cyfryzację produkcji” to celem nadrzędnym jest szybki rozwój społeczny i technologiczny uczestników wspomnianej rewolucji. W szerszym zakresie INDUSTRIE 4.0 obejmuje standaryzację, technologię i badania, bezpieczeństwo systemów sieciowych, zmianę i dostosowanie warunków prawnych do nowych wyzwań, nowe cyfrowe modele biznesowe, ekologię – tłumaczy Marek Osiński, Prezes Zarządu DMG MORI Polska.

Demokratyzacja nowych technologii
O automatyzacji i cyfryzacji warto rozmawiać nie tylko w kontekście wielkich inwestycji, ale także mniejszych projektów. Świadczą o tym statystyki, które wskazują, że zainteresowanie nowymi technologiami w sektorze MŚP jest duże, jednak decyzje o inwestycjach ograniczają obawy m.in. o zbyt wysoki próg wejścia czy długie oczekiwanie na zwrot poniesionych nakładów.

Wydarzenie pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego” (13.04.2021 r.) to odpowiedź liderów rynku na zapotrzebowanie sektora MŚP na rzetelną wiedzę w zakresie nowych technologii, a także szansa na bezpośrednie konsultacje z przedstawicielami znanych firm.

Link do rejestracji: https://showroom.itm-europe.pl/

– Żyjemy w czasach szybko postępującej digitalizacji, w których komputery i roboty wykonują zadania zaliczane niegdyś do domeny science fiction. Technologia ta zapowiada nadejście kolejnej rewolucji przemysłowej. Spotkanie „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego” to doskonała szansa na pokonanie wyzwań oraz ograniczenie marnotrawstwa zasobów, czasu i danych poprzez cyfryzacje procesów obróbkowych z CoroPlus® – mówi Michał Niemiec, Account Manager Die&Mould, Sandvik Polska.

W okresie, gdy utrudnione są spotkania na żywo, a imprezy branżowe i targi nie odbywają się w tradycyjnej formule, tym bardziej przydatne mogą okazać się tego inicjatywy.

W dzisiejszych czasach cały świat opiera się na nowych technologiach, automatyzacji czy cyfryzacji. Spotkanie pt. ,,Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego’’ daje nam nowe spojrzenie na przyszłość procesów produkcyjnych. Innowacyjne rozwiązania nie tylko pozwalają na ograniczenie kosztów produkcyjnych, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności, ale również dają najwyższą jakość wyprodukowanych elementów – dodaje Adam Banaszczak, Prezes Zarządu POLARIS ENGINEERING.

MŚP chętne na automatyzację i cyfryzację
Statystyki nie kłamią. Zainteresowanie robotyzacją i automatyzacją w przemyśle rośnie z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu małe i średnie firmy podchodziły do tego typu rozwiązań z dużym dystansem. Wdrożenie robotów w zakładzie produkcyjnym wiązało się według przedsiębiorców z dużymi nakładami finansowymi oraz ryzykiem inwestycyjnym. Podczas takich spotkań, jak ,,Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego’’ udowadniamy, że nowoczesne technologie są dla wszystkich. Sztuka polega na określeniu faktycznych potrzeb biznesu i dostosowaniu rozwiązania, które przyniesie oczekiwane efekty – objaśnia Tomasz Nowak, Dyrektor KUKA Polska.

Aż 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych jest zdania, że w transformacji cyfrowej kluczowe są automatyzacja i cyfryzacja procesów. Firmy z tego sektora wprowadzają technologie przemysłu 4.0, aby poprawić terminowość realizacji zamówień, zwiększyć wydajność i podnieść jakość zarządzania dzięki precyzyjnemu zbieraniu danych i ich analizie. Co czwarte badane przedsiębiorstwo planuje zwiększyć budżet na digitalizację, cyfryzację i automatyzację. Zauważalna jest jednak pewna niepewność jutra – przedsiębiorcy nie potrafią przewidzieć, jakie realia gospodarcze czekają ich branże w bieżącym roku[1].

– W rozmowach z naszymi wystawcami i partnerami biznesowymi zauważamy, że implementacja rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 pomaga wielu firmom wyjść obronną ręką z kryzysu kadrowego czy trudnej sytuacji związanej z pandemią – komentuje Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe. – Tym bardziej cenne są inicjatywy, które pozwalają zdobyć rzetelną dawkę wiedzy na temat realnych kosztów i oczekiwanych zwrotów z inwestycji w automatyzację i cyfryzację. Z radością włączyliśmy się w realizację projektu, który ma na celu m.in. obalenie niesłusznego przekonania, że są to rozwiązania tylko dla dużych graczy.

Wspólny projekt liderów rynku
Inicjatywa DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT to pierwszy tego typu projekt na rynku, który zakłada kooperację firm w celu popularyzowania rzetelnej, fachowej wiedzy na temat automatyzacji i cyfryzacji w sektorze MŚP.

– Cyfryzacja i automatyzacja zmieniają nasz świat szybko, radykalnie i bezpowrotnie. Udział w tym procesie, projekcie, platformie to „przyszłość naszego kraju, naszej gospodarki, naszych przedsiębiorstw oraz ich udział w światowym łańcuchu dostaw”. To nasze „być albo nie być”. Naszym obowiązkiem, jest skorzystanie z możliwości, które w ramach projektu dostarcza firma DMG MORI Polska. Staramy się zachęcić naszych obecnych i przyszłych partnerów do skorzystania z nadarzających się, oraz dostępnych dzięki firmie DMG MORI Polska, możliwości. To nie jest wyłącznie „przejście na stronę cyfryzacji” to postęp i przyszłość nas wszystkich. Z DMG MORI możecie uczestniczyć lub kontynuować technologiczny, strukturalny i kulturowy rozwój – podsumowujeMarek Osiński, Prezes Zarządu DMG MORI Polska.

Szczegóły wydarzenia online:

Temat: Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego

Data: 13 kwietnia 2021 r., transmisja LIVE o godz. 11:00 i 14:00

Rejestracja: https://showroom.itm-europe.pl/

W programie:

  • Wystąpienia praktyków z DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT.
  • Pokaz pracujących maszyn na żywo.
  • Symulacja możliwych rozwiązań.
  • Prezentacja efektu przed i po – zobacz, co możesz uzyskać dzięki automatyzacji i cyfryzacji.
  • Automatyzacja i robotyzacja – dowiedz się, jak je przeprowadzić.
  • Rentowność ROI – jak obliczyć zwrot z inwestycji.
  • Możliwość konsultacji z ekspertami po spotkaniu.

 


[1] Raport „Transformacja technologiczna firm w nowej rzeczywistości”, Fundacja ALTUM, luty 2021.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji