NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Podesty i platformy Faraone mogą zastąpić małe rusztowanie

Akala Faraone
9 listopada 2018
Podesty i platformy Faraone mogą zastąpić małe rusztowanie
Fot. Akala Faraone
Drabina model PLS3

Podesty i platformy robocze coraz częściej znajdują swoje zastosowanie nie tylko w magazynach, ale również przy obsłudze linii produkcyjnych, a także przy pracach budowlanych. Warunkiem jest bezpieczeństwo i wygoda. W tym zakresie szczególnie wyróżnia się model platformy PLS, który może zastąpić nawet małe rusztowanie.

Mowa tu o platformie teleskopowej posiadającej dużą bezpieczną, antypoślizgową platformę roboczą o wymiarach 52 x 62 cm. Platforma jest kompaktowa, lekka i łatwa do złożenia. Regulacja wysokości umożliwia zastosowanie jej w różnych warunkach, na różnych wysokościach a także na nierównych powierzchniach, np.: schodach. Bezpieczeństwo gwarantuje: szeroki podest roboczy, wysoka barierka, regulacja wysokości, krzyż stabilizujący. Maksymalne dopuszczalne obciążenie platformy wynosi 150 kg. Sięganie do regałów i urządzeń jest wygodne. Montaż i demontaż drabiny, jest bardzo prosty. Dodatkowo model PLS wyposażony jest w dwa kółka co pozwala na bardzo łatwe przemieszczanie w miejscach pracy.

Firma Faraone produkuje obecnie dwa warianty tej drabiny: Model PLS3 - z trzema szczeblami i platformą o regulowanej wysokości roboczej w zakresie: 260 - 310 centymetrów oraz Model PLS5 - z pięcioma szczeblami i platformą o regulowanej wysokości roboczej w zakresie: 310 - 418 cm. Jak zapewnia producent - produkty do pracy na dużych wysokościach gwarantują największą możliwą wygodę i bezpieczeństwo, dają więc szansę zaoszczędzenia czasu, wysiłku i pieniędzy.

Drabina model PLS3 _2
Fot. Akala Faraone
Drabina model PLS3 _2

Faraone to wiodący producent drabin, rusztowań, podnośników i produktów specjalnych. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji produkty Faraone są dostępne w niemal całej Europie. Początki firmy sięgają roku 1969. 45 lat temu była to mała rzemieślnicza działalność, która zajmowała się produkcją stolarki aluminiowej. Spośród innych firm wyróżniał ją dynamiczny rozwój i w roku 1974 przekształciła się w firmę przemysłową.

Tak powstał zakład w Tortoreto. Pięć lat później, w roku 1979 firma wprowadziła na rynek absolutną nowość - drabiny aluminiowe. Ta decyzja przyczyniła się do umocnienia pozycji rynkowej i pozwoliła całkowicie wyprzedzić konkurencję, która oferowała klasyczne drabiny drewniane.

Kolejna ważna data w rozwoju marki to rok 1989. Firma stała się liderem w branży. W tym czasie Piero Faraone uczestniczył w pracach Komisji Europejskiej podczas opracowywania przepisów dotyczących drabin. Dodatkowo firma wprowadziła na rynek pierwsze rusztowania aluminiowe, które już wtedy spełniały wymagania później wprowadzonych norm europejskich.

W latach 1994 - 96 firma Faraone wyszła z produkcją poza rynek włoski. Powstały zakłady produkcyjne w Polsce i Hiszpanii, co pozwoliło na skrócenie czasu realizacji zamówień w tych krajach oraz zwiększenie dostępności produktów w całej Europie. Polski oddział Akala Faraone produkuje cały asortyment drabin, rusztowań i podnośników, które są sprzedawane na rynku europejskim.

W następnych latach firma nadal się rozwijała. Kolejny przełom nastąpił w roku 98 -Faraone jako pierwsza we Włoszech i jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczęła produkcję platform podnośnikowych z teleskopowymi, aluminiowymi kolumnami. Rozwiązanie było zgodne z normą DIN, na podstawie której opracowano normę europejską.

Akala Faraone
Foto: Akala Faraone
Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji