NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pionierskie technologie w logistyce

Dachser
19 października 2017
Pionierskie technologie w logistyce
Enterprise Lab_Fraunhofer ILM Dachser
Dachser rozpoczął ścisłą współpracę z Instytutem Przepływu Materiałów i Logistyki działającym przy Fraunhofer, największej w Europie organizacji badań stosowanych. W nowo powstałym Dachser Enterprise Lab w Dortmundzie, eksperci operatora będą pracować z naukowcami nad projektami badawczymi i rozwojowymi, które wpisują się w działalność Dachser w zakresie Road Logistics oraz Air & Sea Logistics. Celem pracy tego zespołu jest dalszy rozwój pionierskich technologii, ukierunkowany na zastosowanie ich w praktyce.
 
- Od lat współpraca z wieloma uniwersytetami oraz partnerami w zakresie R&D stanowi podstawę naszej strategii korporacyjnej. Dachser Enterprise Lab wzbogaca nasz potencjał badawczo-rozwojowy o kluczowe kompetencje oraz zapewnia nam elastyczny dostęp do specjalistów – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.
 
Zaznaczył on również, że Instytut Fraunhofera posiada wiedzę fachową na najwyższym poziomie, najnowsze laboratoria oraz zespół zmotywowanych i kreatywnych naukowców. Bernhard Simon uważa, że w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem specjalistów Dachser taka współpraca przyspieszy innowacyjny rozwój firmy.
 
- Stworzyliśmy Enterprise Labs, aby wyniki badań można było jak najszybciej wykorzystywać do pracy nad produktami i modelami biznesowymi. Poprzez przyjęcie nowych i interdyscyplinarnych form współpracy w zakresie rozwoju, co skraca dystans pomiędzy nami, możemy wejść na wysoki poziom wymiany między nauką i przemysłem. Dzięki temu możliwe jest elastyczne oraz szybkie wdrażanie nowych technologii, trendów czy strategii biznesowych do zastosowania w praktyce. Jest to ogromna przewaga konkurencyjna dla działającego globalnie biznesu logistycznego, jak Dachser, ze swoją gęstą siecią połączeń i strukturami danych. Nasz nowy Enterprise Lab stworzony z Dachser stanowi punkt odniesienia we wspólnym rozwoju logistycznym i technologicznym - mówi Prof. Michael ten Hompel, Dyrektor Zarządzający Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera.
 
Źródło: Dachser
Foto: Dachser

Linki:

  • Operator logistyczny
    Firma DACHSER to nie tylko perfekcyjnie funkcjonujący usługodawca logistyczny. Postrzegamy DACHSER głównie jako firmę rodzinną z tradycjami, w której zaangażowanie i innowacyjność osiąga się dzięki zaufaniu i efektywnej współpracy pracowników. Kultura naszej firmy charakteryzuje się ponadczasowymi wartościami związanymi z człowieczeństwem, tolerancją oraz zrównoważonym zarządzaniem.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji