NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pierwszy zintegrowany magazyn logistyczny

ROHLIG SUUS Logistics
16 listopada 2018
Pierwszy zintegrowany magazyn logistyczny
Fot. Konrad Szczurek
Przecięcie wstęgi_Tadeusz_Chmielewski_Tomasz_Lubowiecki
ROHLIG SUUS Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem. Nowa inwestycja położona jest na terenie 7R Park Kraków w obrębie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 
 
Integracja funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń – mówi Artur Malarski, Dyrektor Produktu Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics. – Co więcej, możemy efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni dla naszych klientów – dodaje Artur Malarski.
 
Nowy obiekt zajmuje 15 tys. m kw. i jest pierwszym obiektem ROHLIG SUUS Logistics o wysokości 11,5 m. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz zastosowanie wózków systemowych VNA, dedykowanych do magazynów wysokiego składowania, pozwoliły na optymalne zagospodarowanie powierzchni.
 
Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów  – mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.
 
Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla firm współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.
 
– 7R Park Kraków dynamicznie się rozwija. W ciągu 3 lat wybudowaliśmy na jego terenie sześć nowoczesnych magazynów. Dwa kolejne są w budowie. Docelowo podkrakowski park będzie oferował około 180 tys. m kw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce – mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R.
 
RS_KRK_wnętrze magazynu
Fot. Konrad Szczurek
RS_KRK_wnętrze magazynu
Logistyka kontraktowa to najdynamiczniej rozwijający się obszar działalności ROHLIG SUUS Logistics. W 2018 r. dynamika wzrostu powierzchni magazynowej operatora przekroczyła 30 proc., by osiągnąć ponad 200 tys. m kw. Aż 29,8 tys. m kw. znajduje się w Małopolsce. Drugi obiekt operatora na terenie Krakowa to nowoczesny magazyn dedykowany do obsługi wiodącego producenta branży automotive.
 
– Bardzo ważny jest dla nas komfort pracy i staramy się go zapewnić nie tylko poprzez doświetlanie obiektu światłem dziennym czy rozmieszczenie pomieszczeń socjalnych. To pierwszy oddział firmy, w którego części biurowej wykorzystano zieleń na niespotykaną skalę. Komfort pracowników już wkrótce zwiększy się dzięki rozbudowie infrastruktury transportu publicznego. Oprócz linii kolejowej łączącej z Krakowem, do użytku oddana zostanie linia autobusowa i busowa, które ułatwią naszym pracownikom dojazd z okolicznych miejscowości – dodaje Dyrektor Oddziału.
 
RS_KRK_magazyn z zewnątrz
Fot. Konrad Szczurek
RS_KRK_magazyn z zewnątrz
W nowym magazynie ROHLIG SUUS Logistics pracę znalazło ponad sto osób. Podobnie jak pozostałe oddziały firmy w całej Polsce, również Oddział w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”. Program, uruchomiony przez ROHLIG SUUS Logistics, daje kandydatom gwarancję otrzymania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia nadesłanego na ogłoszenie o pracę. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego.
 
ROHLIG SUUS Logistics

Linki:

  • O ROHLIG SUUS Logistics SA
    ROHLIG SUUS Logistics SA jest największym polskim kompleksowym operatorem logistycznym. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln złotych.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji