NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Pierwsze centrum dystrybucyjne Action w Polsce

Redip
8 listopada 2019
Pierwsze centrum dystrybucyjne Action w Polsce
Fot. Action
Pierwsze centrum dystrybucyjne Action w Polsce
Dwa lata po tym jak sieć dyskontów niespożywczych Action weszła na polski rynek, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie, firma świętuje kolejny kamień milowy. Razem z Dariuszem Pawliszczym, wójtem gminy Gromadka, oraz swoimi partnerami biznesowymi, oficjalnie uruchomiła dziś (6 listopada 2019 roku) swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. Dzięki stworzeniu docelowo około 400 miejsc pracy, nowa inwestycja przyczyni się do rozwoju lokalnej społeczności.
 
We wrześniu 2019 roku swoją działalność rozpoczęło ósme centrum dystrybucyjne Action. Znajduje się w miejscowości Osła, w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 6 listopada. Jest to pierwsze centrum dystrybucyjne Action na polskim rynku. Będzie ono zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech. Jego uruchomienie świetnie wpisuje się w plany ekspansji firmy w naszym kraju.
 
Otwarcie centrum dystrybucyjnego w miejscowości Osła to krok milowy w rozwoju Action w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy prawie 50 sklepów i zamierzamy mieć ich znacznie więcej. Centrum dystrybucyjne to inwestycja w naszą obecność na polskim rynku. Dzięki naszym partnerom biznesowym oraz władzom gminy Gromadka mamy stabilną podstawę do dalszych działań – wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Osła to strategiczna lokalizacja dla naszego rozwoju, zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z pobliskimi autostradami – dodaje Sławomir Nitek.
 
W magazynie Action
Fot. Action
W magazynie Action
Kompleks o powierzchni całkowitej 45 000 m2 to najnowsza inwestycja międzynarodowej firmy w gminie Gromadka. Z przestrzenią na ponad 50 000 palet, centrum będzie w stanie pomieścić cały asortyment Action. Docelowo zapewni około 400 miejsc pracy.
 
Gromadka zapewnia bardzo dobre warunki do inwestycji. Cieszymy się, że firma Action wybrała naszą gminę na lokalizację swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w Polsce – mówi Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka.
 
Za zarządzanie centrum dystrybucyjnym Action w miejscowości Osła odpowiada międzynarodowy operator logistyczny Fiege. Obie firmy współpracują ze sobą od 2017 roku, kiedy Fiege objęło zarządzanie podobnym obiektem należącym do Action w niemieckim Biblis, koło Frankfurtu.
Koncept Action opiera się na szybkości działania i różnorodności asortymentu. Wymaga to wyjątkowej wydajności logistycznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i know-how jesteśmy dobrze przygotowani do tego zadania. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z firmą Action i przyczyniać się do jej rozwoju – mówi Piotr Kohman, prezes zarządu Fiege Sp. z o.o.
 
Budynek przyjazny dla środowiska
Action i międzynarodowa firma budowlana Goldbeck zrealizowały inwestycję ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne.
 
Goldbeck ma doświadczenie w zakresie zrównoważonego budownictwa. Razem z Action stworzyliśmy kompleks, który zapewnia wydajność, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska dzięki odpowiednim materiałom budowlanym, szczegółom konstrukcyjnym oraz zainstalowanym urządzeniom – mówi Paul Zimmermann, dyrektor zarządzający Goldbeck. Przykładem zastosowanych rozwiązań mogą być panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.

Action kontynuuje rozwój w Polsce
 
W ciągu dwóch lat od wejścia na polski rynek, sieć dyskontów niespożywczych Action otworzyła tu łącznie 46 sklepów. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 750 osób.
 
Nasz dynamiczny rozwój przez ostatnie dwa lata nie tylko stanowi dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem dobrej jakości w najniższych możliwych cenach – podkreśla Sławomir Nitek.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020EMIL - 01-2020EMIL - 01-2020Zobacz więcej publikacji