Pierwsze centrum UPS Healthcare w Czechach

UPS
30 października 2021
Pierwsze centrum  UPS Healthcare w Czechach
Fot. UPS
UPS Healthcare w Czechach
UPS otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie, w Czechach. Ten najnowocześniejszy i zgodny z wymogami PKB obiekt o powierzchni 3,800 m2 pozwala przechowywać leki i produkty biologiczne, które wymagają ściśle kontrolowanej temperatury.
 
Nowy obiekt, zlokalizowany w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, oferuje dostęp do szybko rozwijającego się rynku wschodnioeuropejskiego, wspierając klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych w Czechach oraz zapewniając kolejne bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi skrócenie czasu wysyłki i zapewni klientom większą elastyczność, a także zaoferuje dystrybucję do szpitali i aptek. Aby wesprzeć tę skalowalną platformę rozwoju, jeszcze w tym roku, UPS Healthcare otworzy również nowy obiekt UPS w Błoniu, w Polsce.

„Ten, połączony z naszą globalną siecią, nowy obiekt znajduje się w samym sercu jednego z najszybciej rozwijających się rynków sektora medycznego na świecie. Rozszerzając nasze możliwości w tym regionie i otwierając nasz pierwszy hub w Czechach, inwestujemy w produkty farmaceutyczne, medyczne i biotechnologiczne naszych klientów, które wymagają szeregu specjalistycznych usług magazynowania i obsługi" - powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.
 
Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta tam, gdzie są potrzebne. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55% linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48% całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.
 
Pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie,
Fot. UPS
Pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie,
W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzcni ponad 36 000 m2, w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1, 000 000 m2 powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 32 krajach.
 
UPS dostarczyło już ponad 600 milionów szczepionek COVID-19 do ponad 100 krajów z terminowością 99,999% i jest na dobrej drodze do dostarczenia co najmniej miliarda szczepionek do końca 2021 roku.
 
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji