NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Otwarcie Hali A Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Holding
29 maja 2019
Otwarcie Hali A Waimea Logistic Park Stargard
Fot. Waimea Holding
WLP STARGARD

W czwartek, 23 maja br. z udziałem inwestora Waimea Holding S.A. oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Stargard nastąpiło uroczyste otwarcie hali A na terenie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Inwestorem parku magazynowo-produkcyjnego jest spółka celowa Waimea Logistic Park 5 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Finansowanie inwestycji zapewniła Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. oraz Griffin Property Finance. Wartość wybudowanej hali A wyniosła ponad 22 mln złotych.

Przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie hali A na terenie kompleksu Waimea Logistic Park Stargard przy ulicy Metalowej w Stargardzie miało miejsce 23 maja br. W uroczystości wzięli udział Pan Rafał Zając – Prezydent Miasta Stargard, z ramienia inwestora Pan Andrzej Rosiński – Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Inwestycja powstaje na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard. Na działce o powierzchni 16,7 ha inwestor wybuduje docelowo 6 hal klasy A o łącznej powierzchni zabudowy 85 000 mkw. Obiekty przeznaczone są dla zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców prowadzących produkcję, obsługę logistyczną czy magazynowanie. Moduły magazynowe wraz z powierzchniami biurowymi mogą być przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców i dostępne są już od 1 500 mkw. Inwestycja Waimea Holding przyczyni się do ekonomicznego rozwoju regionu również dzięki powstaniu ok. 500 nowych docelowych miejsc pracy. Inwestycję dopełnia nowoczesna infrastruktura – parkingi, obszerne place manewrowe oraz tereny zielone. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company.

– Jedną z mocnych stron Grupy Waimea Holding jest elastyczność wobec klientów. Znaleźliśmy tutaj porozumienie, ponieważ my w Stargardzie w ten sam sposób podchodzimy do inwestorów. Od początku było nam więc ze sobą po drodze. Mam satysfakcję, że zapadła decyzja o wyborze lokalizacji w naszym mieście. Otoczenie, w którym powstała hala A jasno pokazuje, że Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii to miejsce, gdzie można odnieść sukces i wciąż się rozwijać. To ważne także dla obecnych, jak i przyszłych najemców otwieranej dziś inwestycji – podkreślał podczas uroczystości otwarcia Rafał Zając, Prezydent Miasta Stargard. – Ten projekt robi duże wrażenie zarówno rozmachem, jak i profesjonalizmem w realizacji. Życzę, by zapowiedziany przez holding Waimea nowoczesny kompleks logistyczno-produkcyjny rozrastał się zgodnie z założeniami. Gratuluję pomyślnego wykonania jednego z etapów i życzę powodzenia przy kolejnych krokach – dodał Rafał Zając.

WLP STARGARD_2
Fot. Waimea Holding
WLP STARGARD_2

Hala A o powierzchni 11 490 mkw. powstała w pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Najemcą została firma EcoReadyBath wynajmując 3 800 mkw. powierzchni pod magazyny i częściowo na biura. EcoReadyBath to sprawdzony producent prefabrykowanych, modułowych gotowych toalet i łazienek dla klientów B2B w Europie - głównie hoteli i kompleksów mieszkaniowych. Dla firmy EcoReadyBath ważnym elementem przy wyborze powierzchni magazynowej była dogodna lokalizacja parku logistycznego, która zapewnia szybką i bezproblemową dostawę prefabrykowanych łazienek na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii.

– Jest to już trzecia inwestycja Grupy Kapitałowej Waimea Holding w województwie Zachodniopomorskim. Z sukcesem realizujemy i komercjalizujemy nasz kolejny park magazynowo-produkcyjny. Kluczowym argumentem przemawiającym za podjęciem decyzji o lokalizacji inwestycji w Stargardzie było położenie w obrębie strefy ekonomicznej oraz bardzo dobre skomunikowanie miasta z siecią dróg ekspresowych i autostrad. Stargard to nowoczesne miasto, z dużym potencjałem, prężnie rozwijające się, z dobrym klimatem inwestycyjnym – podkreślał na uroczystości otwarcia Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. – Firmy ze Stargardu oraz całego powiatu mogą przenieść swoją działalność do naszych hal i rozwijać się w nowoczesnych przestrzeniach magazynowych połączonych z funkcją biurową, mają także możliwość skorzystania z ulg podatkowych lokując działalność na terenie strefy ekonomicznej. Najemcom zainteresowanym współpracą proponujemy bardzo elastyczne warunki najmu oraz możliwość dopasowania wynajmowanych powierzchni do ich indywidualnych wymagań – dodaje Andrzej Rosiński

Waimea Logistic Park Stargard został zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia szybki dojazd do Portu Morskiego Szczecin (38 km) oraz łączy się z autostradą A6, stanowiącą połączenie Szczecin - Berlin. Budowa inwestycji zbiega się z działaniami miasta, których celem jest poprawa komunikacji. Zrealizowane Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, stwarza nowe, funkcjonalne rozwiązanie jeśli chodzi o dojazd pracowników pracujących w firmach w obydwu stargardzkich parkach przemysłowych. Projekt Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, który swoim zasięgiem obejmuje także miasto Stargard, można uznać za czynnik, który również poprawi sytuację komunikacyjną osób dojeżdżających do Stargardu, a szybki transport integrujący kolej i transport miejski, podniesie atrakcyjność miejsc pracy oferowanych przez firmy zlokalizowane na terenie Stargardu.

W województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, powstaje druga inwestycja Grupy Kapitałowej Waimea Holding - Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport o łącznej powierzchni 8 000 mkw. Terminal cargo będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się na początku tego roku, ma zostać oddany do użytkowania pod koniec września 2019.

 

Waimea Holding
Foto: Waimea Holding

 

 

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji