NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Monitorowanie i nawigacja wewnątrz budynków

Indoor-navigation-and-monitoring-1
Analiza
Production-Monitoring-system
DNT

Kontakt w sprawie oferty

DNT Leszek Caputa
Sowińskiego 7/27
40-018 Katowice
+48 602 371 301
www.strefa-bezpieczenstwa.pl
biuro@dnt.com.pl
System zbiera dane, monitoruje i lokalizuje zasoby w przedsiębiorstwie.
 
Z dokładnością do 0,5 m system pozwala dzielić obiekt na strefy, określać położenie użytkownika oraz dostarczać danych na podstawie, których tworzone są mapy ciepła wykorzystania przestrzeni, mapy ciepła ruchu, intensywności zdarzeń czy obciążenia ścieżek komunikacyjnych.
 
System informuje użytkowników o niestandardowych wydarzeniach, które wymagają interwencji np. upadek pracownika, naruszenie poziomu bezpieczeństwa, alarmowe wartości temperatury, czy ciśnienia.
Zalety systemu:
  • Bezpieczeństwo –system pozwala rejestrować zdarzenia nadzwyczajne, obsługiwać kontrolę dostępu i przekazywać te informacje do użytkownika i administratora.
  • Wykorzystanie przestrzeni – na podstawie możliwości analitycznych i podglądu na żywo system dostarcza informację, jak ludzie i maszyny poruszają się po obiekcie.  Pozwala to zwiększyć efektywność firmy.
  • Lokalizacja –system zbiera informacje o lokalizacji.
Działanie:
System oparty jest na Tagach i Anchorach. Tagi to małe mobilne urządzenia, które mogą występować w formie identyfikatora dla pracownika lub urządzenia przypinanego do maszyny. Natomiast Anchory, które montuje się stacjonarnie w budynku, to urządzenia monitorujące ruch Tag’ów.
W ten sposób na żywo monitorujemy lokalizację obiektów, a system jest w stanie ostrzegać o zagrożeniach.
Szerokie możliwości konfiguracji pozwalają na generowanie map ciepła, raportów dotyczących użytkowania stref, a także informacji dotyczących potencjalnych miejsc kolizji i elementów, które można poprawić. Co ważne, system pozwala też na dostarczanie nawigacji po obiekcie użytkownikowi końcowemu.
Informacje dla pracowników: czas pracy może być efektywniej wykorzystany. Identyfikator posiada wbudowaną funkcję kontroli upadku co poprawia bezpieczeństwo pracy.
Dzięki komunikacji dwukierunkowej system może służyć jako podstawa do zarządzania urządzeniami odczytu danych z sensorów (data loggerów), zdalnego zarządzania elementami infrastruktury systemu a nawet stanowić wsparcie dla zdalnych systemów automatycznych (roboty).
Temperatura pracy całego sprzętu mieści się w przedziale między -20 aż do 45°C, co pozwala na rozszerzenie systemu o części przedsiębiorstwa znajdujące się na zewnątrz budynku.
System monitorowania i nawigacji został zaprojektowany w taki sposób, aby jego instalacja i kalibracja były szybkie i intuicyjne. System jest wyposażony w moduł automatycznej kalibracji co przyspiesza wdrożenie, oraz pozwala na rozbudowę systemu po jego uruchomieniu.

Firma DNT powstała w 1996 roku na początku specjalizując się w sprzedaży elektronicznych systemów wagowych. Lata pracy, zaangażowania i nieustannego podnoszenia kwalifikacji pozwoliły poszerzyć asortyment o dodatkowe produkty.

Systemy bezpieczeństwa pracy wózków widłowych i ludzi, jakie firma oferuje to między innymi:

  • IPAS (zbliżeniowy system ostrzegania oparty o UWB);
  • ANDON (bezprzewodowy system przywoławczy);
  • SPEED ZONE (system do ograniczenia prędkości wózka w danej strefie);
  • SIS (aktywny system antykolizyjny);
  • PALTOWER (urządzenie do magazynowania i dystrybucji pustych palet).

Główna siedziba firmy znajduje się w Katowicach, a poprzez współpracę z licznymi firmami zapewniamy naszym klientom obsługę na terenie całej Polski.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji