Odpowiedzialne działania

PKO Leasing
30 marca 2020
Pierwsze ze 120. aut przekazanych przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego na walkę z epidemią trafiły do służb medycznych i sanitarnych. Pomagamy Polsce i Polakom. Pierwsze samochody przeznaczone przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego na wsparcie walki z epidemią konorawirusa w Polsce trafiły już do szpitali jednoimiennych, m.in. we Wrocławiu, Łomży, Grudziądzu.
 
Spółki Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego wspierają służby w walce z epidemią. PKO Leasing i Masterlease przekażą na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sumie 100 aut a kolejne 20 dotrze do szpitali.
 
- W tej trudnej sytuacji biznes powinien wykazywać się odpowiedzialnością. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego, odpowiadając na apel premiera Mateusza Morawieckiego o współpracę i zaangażowanie, realizuje i wspiera szereg działań, zarówno tych mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi, jak i ograniczających negatywny wpływ  pandemii na polską gospodarkę – mówi Paweł Pach, prezes Zarządu PKO Leasing.
 
Przekazywane samochody to auta poleasingowe osobowe mające od 2 do 4 lat. Pierwsze trafiły już do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i do szpitali, m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu czy Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
 
- Dziękuję za wspaniały gest. Przekazane nam samochody będą wykorzystywane w szczególności do transportowania próbek do badań w kierunku wirusa SARS‑CoV‑2 – mówi Jacek Roleder, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
 
To nie jedyna aktywność GK PKO Banku Polskiego mająca na celu przeciwdziałanie epidemii w kraju. Dotąd spółki Grupy przeznaczyły ponad 14 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.
 
Dodatkowo, Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Warsaw Genomics prowadzi powszechną zbiórkę środków na rzecz walki z COVID-19 zachęcając przedsiębiorstwa, instytucje a także osoby prywatne do włączenia się w akcję. Zebrane środki, w całości zostaną przeznaczone na zakup testów wykrywających lub wykluczających obecność wirusa SARS‑CoV‑2. Akcję można wesprzeć dokonując przelewu na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem: Wpłata na rzecz walki z COVID‑19 lub korzystając z bankowej aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie / COVID-19.
 
Pytania dotyczące możliwości zaangażowania się w działania związane z walką z koronawirusem można kierować do Fundacji PKO Banku Polskiego.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji