NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nowy system do wykrywania kolizji Brigade Electronics

Brigade Electronics
25 listopada 2021
Nowy system do wykrywania kolizji Brigade Electronics
Fot. Brigade Electronics
Nowy system do wykrywania kolizji Brigade Electronics
Przodujący na rynku dostawca systemów bezpieczeństwa pojazdów Brigade Electronics wprowadził nowy inteligentny system wykrywania kolizji. Sidescan®Predict to nowa generacja systemów unikania kolizji. Wspierany przez  inicjatywę Partnerstwa na rzecz Transferu Wiedzy (Knowledge Transfer Partnership) i Uniwersytetu Cambridge, którego celem było opracowanie opłacalnego i niezawodnego systemu wykrywania kolizji, zdolnego do inteligentnego rozróżniania potencjalnych kolizji i ostrzegania kierowców z wystarczającym wyprzedzeniem czasowym pozwalającym na interwencję. System taki określany jest jako predykcyjny.
 
Będąc w fazie rozwoju i odbywając rygorystyczne testy przez ponad siedem lat, w tym 10 000 godzin badań, Sidescan®Predict przeszedł pierwsze testy w 2020 roku, otrzymując doskonałe opinie kierowców. Kierowcy zauważyli znaczne zmniejszenie ryzyka kolizji zarówno z niechronionymi użytkownikami dróg, jak i obiektami nieruchomymi.  
 
Wykorzystując sztuczną inteligencję, SideScan®Predict stale gromadzi dane dotyczące wykrywania obiektów, takie jak prędkość i odległość rowerzysty lub innego niechronionego użytkownika drogi od ciężarówki. W system Sidescan®Predict wbudowana jest dodatkowa technologia w celu gromadzenia informacji, takich jak prędkość, kierunek i skręt pojazdu. Dane te zasilają algorytm opracowany przez Brigade do obliczania ryzyka kolizji z rowerzystami i pieszymi znajdującymi się w pobliżu pojazdu. Ponadto system zawsze pozostaje włączony, gdy prędkość pojazdu spadnie poniżej 30 km/h, niezależnie od wybranego kierunkowskazu, a kierowca nie może go wyłączyć.
 
Zaprojektowany jest dla większości pojazdów jednoczłonowych, szczególnie pojazdów ze skrzynią, wywrotek, betoniarek, autokarów i autobusów o minimalnej długości 5,2 metra. System składa się z sześciu czujników, których obszar wykrywania wynosi 2,5 metra, dla porównania standard branżowy wynosi od 1 do 1,5 metra. Cechy te pomagają zmniejszyć ryzyko wypadków śmiertelnych o dodatkowe 84%.  
 
Funkcje i zalety Sidescan®Predict
6155 Sidescan Predict display
Fot. Brigade Electronics
6155 Sidescan Predict display
  •  Sidescan®Predict zawsze jest włączony przy prędkościach poniżej 30 km/h. Co najważniejsze, ochrona przed kolizją jest aktywna z włączonymi kierunkowskazami lub bez nich. To szczególnie ważne, ponieważ wiadomo, że niektórzy kierowcy irytują się fałszywymi ostrzeżeniami i dlatego unikają używania kierunkowskazów, aby system nie uruchamiał ostrzeżeń, potencjalnie narażając na ryzyko kolizji z innymi użytkownikami dróg.
  • Funkcja automatycznej jasności dostosowuje Sidescan®Predict do warunków oświetleniowych w kabinie, dzięki czemu wizualny efekt nie zostaje zagubiony wśród licznych innych świateł.
  • Sidescan®Predict można zamontować w istniejących pojazdach, a oprogramowanie konfiguracyjne (kluczowa, unikatowa cecha produktu) zapewnia, że czujniki są odpowiednio rozmieszczone i prawidłowo zamontowane, co daje dodatkową gwarancję dobrego montażu.
  • W przypadku nieprawidłowości alarm wizualny w kabinie sygnalizuje, że w systemie nastąpiła awaria.
  • System jest atrakcyjny cenowo. Dostarczany jest w jednym pudełku ze szczegółową instrukcją obsługi (dostępną również online) oraz szkoleniowym wideo.
  • Czas instalacji wynosi około sześciu godzin i integruje się z innymi systemami Brigade w celu zapewnienia kompletnego rozwiązania. Dodatkowe przełączniki prędkości i kierunkowskazów nie są wymagane, co zmniejsza koszty systemu i instalacji. Czujniki nowej generacji mają szersze obszary wykrywania i dzięki temu zmniejszają ryzyko kolizji.
Eryk Biskupski, dyrektor zarządzający Brigade Electronics Polska, podkreśla: „W przeciwieństwie do istniejących już systemów na rynku, które po prostu rejestrują obecność potencjalnej przeszkody, Sidescan®Predict stale gromadzi dane w pobliżu pojazdu. Zapewnia to operatorom dodatkowe korzyści, znacznie zmniejszając liczbę fałszywych ostrzeżeń i zwiększając zaufanie do pojawiających się alertów. Cieszymy się z nowego systemu Sidescan®Predict, który wzbogaca naszą ofertę systemów bezpieczeństwa dla pojazdów użytkowych. Jesteśmy przekonani, że nowy inteligentny system wykrywania kolizji będzie miał pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drogach i w miejscach pracy, zapobiegając śmiertelnym wypadkom”.    
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021Zobacz więcej publikacji