NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Nowy Still RX 50

3 marca 2011
Nowy Still RX 50
Nowy Still RX 50

„Największy wśród najmniejszych” pod takim przewrotnym hasłem przebiegała prezentacja nowego modelu wózka serii RX 50 marki Still. W Berlinie 2 marca br. zaprezentowano nowy model „50”, który jest jednym z najlepiej sprzedających się trzykołowych wózków z napędem na tylne koła. Prezentacja była podzielona na dwa etapy, ten pierwszy – „studyjny” charakter prezentacji w trakcie konferencji prasowej i drugi – prezentacja w miejscu pracy, centrum logistycznym firmy BSH Bosch & Siemens Hausgeräte GmbH w Nauen.

Firma Still należy do czołowych producentów wózków widłowych o napędzie elektrycznym, posiada tradycje sięgające niemal stu lat. To bogate doświadczenie w tej dziedzinie, widoczne jest w rozwiązaniach zastosowanych w nowym modelu Still RX 50. Połączenie innowacyjności technicznych z zewnętrznym wyglądem produkowanego sprzętu, jest dla konstruktorów firmy priorytetem przy projektowaniu każdego modelu. Wysiłek ten został nagrodzony przyznaniem modelowi RX 50 nagrody IF-Produkt Design Award 2011.

 

Still_017.jpg
Still_017.jpg
 
Still_024_2.jpg
Still_024_2.jpg

Nowy RX 50 jest najbardziej kompaktowym wózkiem w swojej klasie w zakresie podnoszenia ładunków od 1,0 do 1,6 tony. Niewielkie rozmiary predestynują „50” do pracy na małych przestrzeniach magazynowych do za i wyładunku towarów z kontenerów i naczep samochodów ciężarowych. Nowy wózek Still RX 50 jest standardowo wyposażony w program oszczędzania energii Blue-Q, który w zależności od aplikacji i sprzętu pozwala na jej zaoszczędzenie do 12 procent. O tych zaletach nowego wózka opowiadali w multimedialnej prezentacji Jürgen Wrusch i Michael Arendt z firmy Still.

Still_079_4.jpg
Still_079_4.jpg
Podczas konferencji prasowej Matthias Klug, Thomas A. Fischer oraz Christian Baerwolff, potwierdzili wykorzystanie wielu rozwiązań w modelu Still RX 50, z koncepcyjnego projektu wózka RXX, który był wózkiem „naszpikowanym” nowatorskimi rozwiązaniami. Produkowane serie RX są w pewnym sensie kontynuacją tych wizji, choć nie wszystkie rozwiązania dało się zastosować. Kolejne modele i serie produkowanych wózków będą wykorzystywały rozwiązania jakie w „koncepcyjnym” projekcie były testowane. Plany na najbliższą przyszłość grupy Still, to głównie targi CeMat w Hanowerze, na których zaprezentowany będzie kolejny model wózka z serii RX.

Drugi etap prezentacji, zawierał praktyczny pokaz możliwości wózka RX 50, w centrum logistycznym BSH Bosch & Siemens Hausgeräte GmbH. Po kilkuminutowej prezentacji centrum logistycznego, uczestnicy spotkania zwiedzili centrum zapoznając się obszarami przepływu produkowanego sprzętu. Centrum logistyczne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki, połączonej kanałem transportowym z której do centrum dostarczane są produkty. Te z kolei, transportowane są do stref składowania, by następnie po przygotowaniu do transportu ( foliowanie) wysłać zgodnie z zamówieniem do odbiorców. Całkowita powierzchnia centrum logistycznego to 45 000 metrów kwadratowych powierzchni składowania dla około 150 000 sztuk towaru - dużego AGD. W roku 2010 wysłano z centrum trzy miliony różnych modeli pralek, suszarek, zmywarek, lodówek, kuchni gazowych itp. Centrum posiada własną bocznicę, gdzie towar ładowany jest do wagonów i transportowany do odbiorców. Tygodniowo kompletowane są dwa składy liczące 25 wagonów ze sprzętem dużego AGD, te dwa pociągi wysyłane są do Polski.

 

Still_351_5.jpg
Still_351_5.jpg
 
Still_384_6.jpg
Still_384_6.jpg

Nowy Still RX 50 doskonale sobie radzi operując wewnątrz wagonów, kontenerów oraz naczep samochodowych. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na precyzyjne manewrowanie wewnątrz niewielkiej przestrzeni. Nowy model wyposażony w nowe innowacyjne rozwiązania techniczne, podnoszące komfort i efektywność pracy operatora, zyskuje uznanie u bezpośrednich użytkowników.
Red Foto Log4

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji