NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nowe opony do wszechstronnej jazdy terenowej

Redip
31 sierpnia 2018
Nowe opony do wszechstronnej jazdy terenowej
NHT-PatriaAMV-MPT-Agile_MI-0170
Pojazdy obronne, terenowe i medyczne stawiają oponom wysokie wymagania. Niezależnie od nawierzchni i osiąganej prędkości muszą zapewniać zwrotność, dobrą przyczepność i co najważniejsze, nie zawieść kierowcy w najmniej oczekiwanym momencie. Nokian MPT Agile 2 to nowa, ulepszona względem oryginału, wersja znanego modelu.
 
Nokian Tyres od kilkudziesięciu lat współpracuje z Fińskimi Siłami Zbrojnymi oferując wysokiej klasy opony przystosowane do jazdy w każdym terenie. Skandynawskie warunki – od śniegu i lodu przez błoto aż po ostre kamienie i inne tego typu przeszkody – są dla ogumienia samochodowego niezwykle wymagające. Gdy tylko pojawiło się zapotrzebowanie na nową generację opon terenowych zespół Nokian Tyres natychmiast zabrał się do projektowania nowego typu opony.
 
Wszechstronność i responsywność
„W przypadku dobrych opon terenowych kluczowym czynnikiem jest wszechstronność” – mówi Teppo Siltanen, Product Manager Nokian Heavy Tyres – „Muszą się one sprawdzać w każdych warunkach – zarówno przy jeździe po twardej nawierzchni jak i łagodnym terenie.”
 
Jak wskazuje nazwa nowego modelu kwestią, do której przywiązano szczególną uwagę jest sterowność. Precyzyjne kierowanie pojazdem, często przy dużych prędkościach, jest niezbędne zarówno w przypadku operacji wojskowych jak i akcji ratunkowych czy pożarniczych.
 
„Jesteśmy bardzo dumni ze sterowności i stabilności opon Nokian MPT Agile 2” – mówi Siltanen – „Dodatkowo, w czasie jazdy w normalnych warunkach zapewniają one ograniczenie hałasu i komfort podróżowania.”
 
Nowa, ulepszona wersja
MPT+Agile2_nowa opona terenowa
MPT+Agile2_nowa opona terenowa
Jak mówi Siltanen: „Oryginalna wersja Nokian MPT Agile wielokrotnie dowiodła swojej skuteczności. Jednak dzięki ciągłym innowacjom i rygorystycznym testom w terenie udało nam się stworzyć jeszcze lepszą oponę".
 
Najważniejszą zmianą jest symetryczny wzór bieżnika, który doskonale sprawdza się niezależnie od kierunku obrotu opony. Dzięki nowej konstrukcji poprawiła się pionowa i boczna przyczepność oraz właściwości samoczyszczące opony, a jej ściany boczne posiadają teraz wzór maskujący.
 
„Nowy model, w porównaniu do poprzedniego, posiada większą powierzchnię styku co poprawia trakcję i zmniejsza ciśnienie powierzchniowe zapewniając wszystko to, co niezbędne do jazdy po miękkim terenie” – mówi Siltanen – „Dodatkowo wolniejsze tempo nagrzewania wydłuża cykl eksploatacyjny opony.”
 
Ważnym aspektem opon zimowych jest możliwość korzystania z kolców. Nokian MPT Agile 2 posiada specjalnie zaznaczone miejsca do przymocowania kolców zarówno w celach wojskowych, jak i cywilnych.
 
Także do użytku cywilnego
Chociaż nowy model opon Nokian przeznaczony jest głównie do celów wojskowych, na tym nie kończy się jego wszechstronność.
 
„Oprócz zastosowania do celów obronnych i militarnych, nowe opony mogą być wykorzystywane w działaniach cywilnych. Dzięki niezwykłej przyczepności, niezawodności i wszechstronności świetnie sprawdzą się w ciężkich pojazdach ratowniczych takich jak chociażby lotniskowe samochody pożarnicze czy ciężarówki terenowe” – wyjaśnia Teppo Siltanen.
 
Trud włożony w stworzenie możliwie najlepszej opony do jazdy terenowej w skandynawskich warunkach zaowocował powstaniem wszechstronnego produktu znajdującego zastosowanie na całym świecie.
 
Jak żartuje Siltanen: „Jeżeli opona sprawdzi się w fińskich lasach, to sprawdzi się wszędzie.”
 
Redip
Foto: Nokian Heavy Tyres

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji