Przewoźnik ze szkołą jazdy dla kierowców ciężarówek

Hegelmann Poland
14 września 2021
Przewoźnik ze szkołą jazdy dla kierowców ciężarówek
Hegelmann_Drivers_Academy logo-01
Największa w Polsce firma transportowa pod względem liczebności floty ruszyła z własnym programem szkoleniowym dla kierowców. W ramach Drivers Academy swoje umiejętności podnoszą zarówno obecni pracownicy Hegelmann Poland, jak i nowe osoby, które chcą związać się z tym zawodem i zdobyć niezbędne kwalifikacje. Spółka dodatkowo gwarantuje kursantom miejsce pracy za kierownicą swoich ciężarówek.
 
- Szkolenia to stała część rozwoju naszej firmy oraz jej kierowców. Powołanie Hegelmann Drivers Academy pozwala nam te działania ustandaryzować oraz otworzyć dla większej liczby zainteresowanych. Z jednej strony zatem wciąż podnosimy kwalifikacje naszych kierowców, by oferować najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Z drugiej - kursy dedykowane są także kandydatom, którzy będą dopiero zdobywać podstawowe uprawnienia, jak i tym, którzy mają już uprawnienia do jazdy samochodami ciężarowymi, a brakuje im kwalifikacji do jazdy po drogach Unii Europejskiej. Nowa jednostka pozwoli zatem zarówno zwiększać umiejętności kierowców Hegelmann Group, jak i dawać kompetencje oraz możliwość pracy w tym zawodzie nowym osobom - podkreśla Vitaly Yurkevych, Chef Fleet, Division East Hegelmann Group.
 
Pierwsze pilotażowe kursy pod szyldem Hegelmann Drivers Academy spółka ma już za sobą. Szkolenia odbywają się na nowoczesnym sprzęcie - do dyspozycji kierowców są maszyny DAF, MAN oraz Mercedes. Na potrzeby szkoleń firma dysponuje również różnymi rodzajami naczep oraz elementów potrzebnych do symulacji sytuacji, z którymi mają do czynienia kierowcy. W zależności od rodzaju kursu czy wymogów formalno-prawnych, szkolenie trwa od kilku dni do kilku tygodni.
 
Szkolenie kierowców
Fot. Hegelmann Poland
Szkolenie kierowców
Poza certyfikatami standaryzowanymi i nakazywanymi przez przepisy prawa, każdy absolwent Hegelmann Drivers Academy otrzymuje certyfikat od firmy, wskazujący nabyte umiejętności poświadczone przez instruktorów realizujących szkolenia. Spółka zakłada wypracowanie własnej rozpoznawalnej marki jakości wyszkolenia kierowców. 
 
Co warte podkreślenia, każda osoba, która ukończy kurs w Drivers Academy może liczyć na zatrudnienie w Hegelmann Group. Na kursy mogą zapisywać się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, zainteresowane współpracą i podniesieniem kompetencji swoich kierowców
Uczestnicy szkolenia
Fot. Hegelmann Poland
Uczestnicy szkolenia
Kursy w ramach Drivers Academy prowadzi doświadczona kadra kierowców Hegelmann oraz szkoleniowcy, którzy przez lata odpowiadali za wspierające załogę firmy. Dodatkowo wspierają ich instruktorzy z uprawnieniami do przygotowania pod określone kursy np. kod 95.
 
Hegelmann swoją ofertę szkoleniową dedykuje także osobom zza granicy, nieposiadającym polskiego obywatelstwa. Firma wspiera je w spełnieniu wymogów formalno-prawnych niezbędnych do pobytu i zatrudnienia w kraju. Każdy przypadek jest wówczas rozpatrywany indywidualnie.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji