NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

Fronius_Polska_Sp__z_o_o_
Firma Fronius, to specjalista w dziedzinie systemów ładowania akumulatorów, oferujący nową generację prostowników, cechującą się niespodziewanymi właściwościami. Oprócz wysokiej efektywności energetycznej, wyraźnie zwiększono żywotność akumulatorów...
Still_Polska_Sp__z_o_o_
Firma Still należy do grona najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. W samej tylko Europie ponad 6.000 wykwalifikowanych...

Nowe inwestycje arvato Polska

4 lipca 2016
Nowe inwestycje arvato Polska
arvato
arvato Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych, rozbudowuje swoją bazę infrastrukturalną. Spółka powiększy swoje powierzchnie magazynowe do ok. 100 tys. m2. Inwestycja o wartości kilkunastu milionów złotych związana jest z rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów i będzie zlokalizowana w Sosnowcu pod Strykowem (woj. łódzkie).
 
W związku z dynamicznym rozwojem firmy – pozyskiwaniem nowych projektów oraz klientów z sektora e-commerce – arvato Polska podjęło strategiczną decyzję o utworzeniu kolejnej, trzynastej lokalizacji w Polsce. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy: pierwszy zakłada otwarcie obecnie budowanego magazynu o powierzchni 20 tys. m2 na początku września br., natomiast w drugim – w 2017 roku - zostanie uruchomiona dodatkowa powierzchnia 17 tys. m2. Start operacyjny według planów, nastąpić ma już w październiku 2016 roku. W magazynie będą realizowane wysyłki zarówno na teren polski, jak i zagranicę (wstępnie do 8 krajów Europy Zachodniej i Centralnej).
 
- Konieczność wybudowania nowego magazynu jest spowodowana dalszym, intensywnym rozwojem naszych usług dla e-commerce. Pozyskaliśmy nowe projekty od klientów z sektora fashion, którzy potrzebują realizacji najwyższej jakości usług One Stop E-commerce. W nowopowstałym, nowoczesnym magazynie możemy zaprojektować procesy w najbardziej optymalny sposób, zapewniając realizację zleceń na najwyższym poziomie z pełną satysfakcją dla naszego kontrahenta, jak i, co najważniejsze, dla klienta końcowego Ta strategiczna inwestycja zapewni nam dalszy rozwój na najbliższe lata - tłumaczy Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM / Członek Zarządu w arvato Polska.
 
- Jeszcze dwa lata temu bezrobocie w Łodzi wynosiło prawie 13%. Dziś, dzięki inwestorom takim jak firma arvato Polska, która ma w planach zatrudnienie nawet tysiąca osób, wskaźnik bezrobocia wciąż spada i wynosi obecnie 9%. Chciałabym pogratulować firmie arvato sukcesów na polskim rynku. Cieszy mnie, że w naszym regionie pojawiają się nowi inwestorzy, którzy tworzą miejsca pracy. Jest to szansa na rozwój i zdobycie stabilnej pracy dla wielu mieszkańców Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego. Usługi outsourcingu stanowią jedną z najbardziej perspektywicznych branż w naszym regionie, mają duży potencjał rozwoju i mogą stać się siłą napędową wzrostu gospodarczego. Życzę firmie arvato kolejnych sukcesów w działaniach biznesowych, pomysłów na nowe, trafione inwestycje w naszym regionie i satysfakcji z ich realizacji – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.
 
Zatrudnionych w magazynie zostanie 600 osób, a w szczytach paczkowych będzie to nawet ponad 1000 osób, pozyskiwanych również we współpracy z agencjami pracy tymczasowej. W związku z tym arvato zamierza prowadzić intensywną rekrutację w województwie łódzkim. Poszukiwani są pracownicy magazynowi oraz zajmujący się komisjonowaniem / pakowaniem odzieży, a także opracowywaniem zwrotów. arvato poszukuje osób również bez doświadczenia zawodowego, którym oferuje profesjonalne szkolenia oraz współpracę w dynamicznym zespole. Oferta może być szczególnie atrakcyjna dla kobiet oraz osób w każdym wieku, które są otwarte na pozyskiwanie nowych umiejętności.
 
Pracodawca, arvato Polska, zapewni zatrudnionym osobom bezpłatny dojazd, jeden posiłek dziennie oraz bezpłatną kartę medyczną lub sportową. W oddziale funkcjonował będzie również Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
 
W związku z obsługą branży fashion, w nowej lokalizacji będą realizowane operacje związane z magazynowaniem, pakowaniem, wysyłką, obsługą zwrotów oraz usługami specjalistycznymi (np. przepakowywanie, etykietowanie, metkowanie, wymiana folii, kontrola jakości odzieży, składanie zestawów, przygotowywanie zestawów okolicznościowych, etc.) takiego asortymentu, jak: odzież, obuwie, torebki, akcesoria, więc będzie to bardziej lekka „modna” logistyka.
Rekrutacja do nowego oddziału już ruszyła, natomiast w pełni zintensyfikuje się pod koniec lipca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem: edyta.cieslak@arvato.pl.
 
Źródło: arvato Polska 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji