NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Najlepszy kwartał w historii DSV

12 sierpnia 2015
Najlepszy kwartał w historii DSV
Najlepszy kwartał w historii DSV

Grupa DSV wykorzystuje rozpęd, jakiego nabierała od początku roku. Mocny pierwszy kwartał przełożył się nie tylko na najlepsze wyniki operatora, odnotowane do tej pory w drugim kwartale, ale także na najlepszy kwartalny wynik w historii firmy.

Opublikowane właśnie wyniki finansowe operatora po pierwszym półroczu pokazują wzrost przychodów brutto o 5,2% oraz wzrost organicznego przychodu operacyjnego o 7,5%. Oznacza to przychody netto na poziomie 13 127 mln DKK w drugim kwartale oraz 25 728 mln DKK za pierwsze pół roku.

"W drugim kwartale utrzymaliśmy dynamiczne tempo wzrostu z pierwszego kwartału, nabierając jednocześnie coraz większego rozpędu. Tym samym udało nam się odnotować zarówno wzrost liczby transportów, jak i przychodów we wszystkich obszarach naszej działalności. Kolejny znaczący wzrost w zakresie frachtu morskiego i lotniczego pozwolił utrzymać satysfakcjonującą przewagę konkurencyjną DSV Air & Sea, a nasze prognozy na resztę roku uległy podwyższeniu względem prognozowanych w poprzednim kwartale" - mówi Jens Bjørn Andersen, Prezes Grupy DSV.


Pomimo trudnej sytuacji na rynku drogowym, również w Polsce Grupa DSV zrealizowała większość postawionych przed sobą celów.

"W zakresie transportu drogowego mierzymy się z wieloma wyzwaniami m.in. z toczącym się obecnie kryzysem w Calais, który będzie miał wpływ na naszą działalność również w nadchodzącym czasie. Systematycznie jednak zwiększa się udział DSV w obsłudze dużych projektów logistycznych w obszarze B2B. Jako Grupa z powodzeniem wykorzystujemy efekt synergii pomiędzy projektami i blisko współpracujemy operacyjnie w ramach wszystkich spółek DSV w Polsce, co przekłada się na naszą przewagę konkurencyjną. Klienci szczególnie chwalą sobie strategię One DSV, dającą im możliwość zakupu usług logistycznych w ramach systemu „one stop shopping”. - mówi Piotr W. Krawiecki, Prezes Zarządu DSV Road.

Wyniki_DSV.jpg
Wyniki_DSV.jpg

Źródło: DSV
Foto: DSV

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji