Monitorowanie temperatury za pomocą etykiet samoprzylepnych

Brady
21 września 2020
Monitorowanie temperatury za pomocą etykiet samoprzylepnych
Fot. Brady
RFID Temperature label laboratory
Brady Corporation oferuje nowe etykiety termiczne RFID, które umożliwiają bezprzewodowe odczytywanie i monitorowanie temperatury dla szerokiej gamy urządzeń, sprzętu, maszyn, regałów, kabli i konstrukcji. Te elastyczne inteligentne etykiety z czujnikami temperatury mogą być stosowane na prawie każdej powierzchni, ułatwiając podejmowanie świadomych, proaktywnych decyzji.
 
Łatwe monitorowanie temperatury
Nowe etykiety termiczne RFID to niedrogie rozwiązanie do monitorowania temperatury. Ich zastosowania obejmują monitorowanie środowiska, monitorowanie materiałów i urządzeń, monitorowanie łańcucha chłodniczego, monitorowanie centrów danych, gromadzenie danych dotyczących konserwacji i bezpieczeństwa oraz monitorowanie szklarni. Te cienkie i elastyczne inteligentne etykiety z obsługą technologii RFID nie wymagają zasilania ani konserwacji. Są one zasilane bezprzewodowo w przypadku odczytu temperatury za pomocą czytnika RFID zgodnego z UHF. Odczyty temperatury mogą być zautomatyzowane i są rejestrowane przez skanery działające w paśmie zgodnym z normą ISO 18000-63/64 i ETSI.
 
Możliwość stosowania na prawie wszystkich powierzchniach
Firma Brady, specjalizująca się w identyfikacji, udostępniła technologię RFID z czujnikami temperatury w swojej szerokiej gamie materiałów etykiet klasy przemysłowej. Etykiety te są testowane pod kątem zachowania przyczepności i czytelności w wysokich i niskich temperaturach, w obecności zanieczyszczeń oraz w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także pod kątem odporności na środki chemiczne, środki czyszczące, tłuszcze, oleje i paliwa. Dzięki szerokiej gamie klejów można je mocować do powierzchni gładkich, szorstkich i proszkowych, a także płaskich i zakrzywionych.
 
RFID Temperature label
Fot. Brady
RFID Temperature label
Kompleksowe rozwiązanie
Firma Brady jest w stanie dostarczyć kompleksowe rozwiązanie umożliwiające odczytywanie i monitorowanie temperatury na różnych powierzchniach. To kompleksowe rozwiązanie obejmuje puste lub wstępnie zadrukowane etykiety RFID, jedną lub kilka profesjonalnych drukarek etykiet, oprogramowanie do projektowania etykiet Brady Workstation oraz czytnik RFID. Dostępna jest obsługa sprzętowa i programowa każdego elementu rozwiązania.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji