Etisoft - producent etykiet z certyfikatami

Commplace
27 sierpnia 2020
Etisoft - producent etykiet z certyfikatami
Etisoft – producent etykiet z certyfikatami
Polska firma Etisoft pozytywnie przeszła audyt kontrolny przeprowadzony przez audytorów TUV Rheinland na zgodność systemu z wymogami IATF 16949. W tym samym czasie uzyskała także pozytywny wynik audytu kontrolnego na zgodność z normami ISO.
 
Standard IATF – czym jest?
Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów, chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie.
 
Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta
Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Do najważniejszych z punktu widzenia całej organizacji, jak i kooperantów należą:
 
  • doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF,
  • elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań klientów,
  • zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarządzania jakością (co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczana jest ilość odpadów),
  • udoskonalenie jakości wyrobów oraz usług,
  • zredukowanie strat w łańcuchu dostaw,
  • wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA,
  • wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
  • stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.
 
W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia wszystkich, czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.
 
Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001
Dodatkowo, w firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001. Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.
 
Nowością w tym roku było rozszerzenie certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”.
 
„Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.
 
Obecnie wszystkie Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.
 

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji