NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Miesiąc przesilenia wiosennego

Andrzej Szymkiewicz
2 kwietnia 2021
Miesiąc przesilenia wiosennego
Okładka_Emil_3-2021
Przeorganizowane łańcuchy dostaw funkcjonują normalnie w zmienionym przez pandemię otoczeniu. Dla logistyki zmiany to niemal codzienność, jednak to, co dzieje się obecnie, to głębsze przewartościowania, które zmienią logistykę na kolejne lata, jeśli nie dekady. Niemal wszyscy uczestnicy łańcuchów dostaw działają na rzecz ograniczenia emisji CO₂, grając ekologiczną, zieloną kartą, kolorem, który wciąż przyciąga świeżością.
 
O zrównoważonym rozwoju wpisującym się w strategię działań CHEP, czołowego operatora kolorowego poolu paletowego, rozmawiam z Izabellą Maczkowską-Ciborowską, Dyrektor Generalną CHEP Polska i kraje bałtyckie. Działania operacyjne w każdym wolumenie usług tego operatora mają atrybuty ekologiczne wpływające na zachowanie partnerów biznesowych, tworząc zrównoważony system wartości.
 
Pandemia zmieniła znacznie światową gospodarkę, a firmy zrewidowały modele sprzedażowe, aktywniej wykorzystując internet do transgranicznej sprzedaży towarów. Jednak to, co realizuje się w dużych przedsiębiorstwach, w sektorze MŚP już nie. Barierą są głownie pieniądze oraz rożne przepisy, bez znajomości których sprzedaż staje się ryzykowna. Piszemy o tym w numerze.
 
Przyspieszenie technologiczne widać również (a może przede wszystkim) w łańcuchach dostaw, które pozostają pod pełną kontrolą satelitarnych oczu. Technologia śledzenia transportu jest ciągle doskonalona, dokładność pozycjonowania zależnie od technologii
wynosi od 4 do 15 metrów. Trwają prace na systemami o dokładności do 20 cm, nie wiadomo jednak, czy będą wykorzystywane w śledzeniu transportów. Więcej w artykule wewnątrz wydania.
 
Marzec to miesiąc przesilenia wiosennego, inaczej równonocy wiosennej. To pierwsze dni wiosny kojarzącej się z zielenią, która zmienia szarobure otoczenie. Przypominają się słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego„Jeszcze w zielone gramy”, jakże aktualne w tym pandemicznym miesiącu przesilenia wiosennego.

Linki:

  • EMIL - 3/2021
    Dla logistyki zmiany to niemal codzienność, jednak to, co dzieje się obecnie, to głębsze przewartościowania, które zmienią logistykę na kolejne lata, jeśli nie dekady. Niemal wszyscy uczestnicy łańcuchów dostaw działają na rzecz ograniczenia emisji CO₂, grając ekologiczną, zieloną kartą, kolorem, który wciąż przyciąga świeżością.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji