NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Krótkoterminowo i kompleksowo z osprzętem do różnych aplikacji

Redakcja
31 lipca 2018
Krótkoterminowo i kompleksowo z osprzętem do różnych aplikacji
Zdjęcie główne_Anna Kucharska, Dyrektor ds wynajmu krótkoterminowego w EMTOR Sp z o
Rozmowa z Anną Kucharską,Dyrektorem ds. wynajmu krótkoterminowego w EMTOR Sp. z o.o., o rozwijającej się usłudze wynajmu wózków widłowych, korzyściach z tym związanych oraz zapleczu pozwalającemu na świadczenie tych usług na najwyższym poziomie.
 
Redakcja: Dla jakiego przedsiębiorcy bardziej sprawdzi się kupno własnych wózków widłowych, a jaki bardziej skorzysta na wynajęciu? Na jakie pytania trzeba znać odpowiedź przed decyzją o wynajęciu wózków (zarówno przy wyborze kupno czy wynajem, jak i przy decyzji o typie wynajmu)?
 
Anna Kucharska: Wynajem wózków widłowych sprawdzi się u przedsiębiorcy, który ceni sobie wygodne rozwiązania. Podczas trwania wynajmu nasz Klient nie musi czuwać nad serwisem, przestojami, przeglądami, sprawnością techniczną wózka oraz badaniami UDT. Po prostu użytkuje wózek mogąc go wymienić na nowy po zakończeniu trwania kontraktu. W wielu przedsiębiorstwach wynajem wózków widłowych może okazać się rozwiązaniem bardziej opłacalnym. Wynajem na pewno sprawdzi się dla przedsiębiorcy, który nie ma jeszcze jasno ustalonych procesów logistycznych tzn. nie wie, w którym obszarze i w jakim stopniu dany wózek będzie eksploatowany oraz nie chce jednorazowo inwestować dużego kapitału w zakup nowego wózka.  
 
Wózki kupują zazwyczaj małe lub średnie przedsiębiorstwa, które mają jasno określony profil działalności, z góry określone procesy i wiedzą konkretnie do czego dany wózek będzie wykorzystywany. Są to również Klienci, którzy orientują się w kosztach stałych związanych z posiadaniem wózka oraz chcą jednorazowo przeznaczyć większy kapitał na zakup urządzenia.  
 
- Jakie rozwiązania w zakresie wynajmu, jego rodzaju i dodatkowych usług najczęściej polecają Państwo małym firmom potrzebującym zaledwie kilku wózków a jakie dużym operatorom chcącym zainwestować w dużą flotę?
 
Dobierając wózki dla mniejszych przedsiębiorstw staramy w jak najlepszy sposób zredukować czasochłonność wykonywanych procesów oraz zoptymalizować koszty związane z wynajmem. Większe przedsiębiorstwa częściej sięgają po wózki elektryczne niż spalinowe, natomiast w małych przedsiębiorstwach trend jest odwrotny.
 
Nowoczesna flota wynajmu wózków Yale
Nowoczesna flota wynajmu wózków Yale
W przypadku dużej ilości urządzeń staramy się, aby użytkowana flota wózków była możliwie ujednolicona np. pod kątem rodzaju i wielkości akumulatorów, dzięki czemu można stosować je zamiennie. Obecnie sporą część czasu poświęcamy nowym technologiom, które dotyczą baterii LI-ION. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju akumulatorów eliminujemy  potrzebę tworzenia ładowni, a operator zyskuje miejsce oraz czas, który musiałby przeznaczyć na wymianę akumulatorów.
 
- Jakie są korzyści krótkoterminowego (do 3 miesięcy), a jakie długoterminowego wynajmu wózków? Jakie rodzaje firm najczęściej wybierają krótszy, a jakie dłuższy czas najmu i dlaczego? Czy sprawdza się reguła, że małe firmy częściej stosują krótszy wynajem a duże – dłuższy, czy też bywają wyjątki? Jak w obu przypadkach wygląda sprawa kaucji?
 
Wynajem krótkoterminowy w naszej firmie trwa nawet do 12 miesięcy. Zazwyczaj większe przedsiębiorstwa podpisują kontakty długoterminowe. Jest to związane również z intensywnością wykorzystywania wózków, ponieważ w dużych przedsiębiorstwach wózki pracują nieprzerwanie nawet do 24 godzin na dobę. Często realizując swoje zadania w naprawdę ciężkich warunkach.  
Z całą pewnością możemy zauważyć, że wynajem krótkoterminowy stosowany jest w przedsiębiorstwach, w których występuje sezonowość produkcji czy dystrybucji, ale także w przedsiębiorstwach o zmieniającym się profilu działalności. Zdarza się, że dane przedsiębiorstwo chce przeorganizować procesy, usprawnić logistykę, bądź po prostu przetestować naszą flotę przed wynajmem długoterminowym.
 
Wózki do każdego środowiska pracy
Wózki do każdego środowiska pracy
Bywa również i tak, że firmy o strukturze międzynarodowej mają zablokowaną możliwość podpisania kontraktów długoterminowych i w takich sytuacjach wspieramy ich wynajmem krótkoterminowym.  Zarówno w przypadku najmu krótkoterminowego jak i długoterminowego podczas podpisywania umowy z klientem nie pobieramy zabezpieczenia w postaci kaucji. W rzetelny sposób sporządzamy niezbędną dokumentację i gwarantujemy minimum formalności. Umowa z Klientem zawierana na jasnych i przejrzystych warunkach.
 
Całodobowy serwis i obsługa urządzeń
Całodobowy serwis i obsługa urządzeń
- Jakie dodatkowe usługi (sprzęt pomocniczy, serwis, praca operatora, ubezpieczenie, outsourcing maszyn) udostępniają Państwo przy wynajmie krótkoterminowym, a jakie przy długoterminowym?
 
Realizując wynajem krótkoterminowy jak i długoterminowy, dysponujemy całą gamą różnorodnego, specjalistycznego osprzętu m.in. : pozycjonery, paletyzery, obrotnice, przedłużki wideł. Współpracujemy również ze sprawdzonymi dostawcami i producentami osprzętu do rozmaitych aplikacji.  Podczas trwania wynajmów oferujemy Klientowi pełnozakresowy serwis, który utrzymuje wózek w pełnej sprawności.  Każde wynajęte urządzenie posiada ubezpieczenie OC oraz dodatkowo na życzenie Klienta może posiadać ubezpieczenie AC.
 
Flota mocnych wózków widłowych
Flota mocnych wózków widłowych
- Jaka jest Państwa oferta w zakresie wynajmu wózków wraz z operatorami? Kiedy takie rozwiązanie jest najbardziej polecane, a kiedy lepiej wynająć sam wózek? Która z opcji jest bardziej popularna w ostatnim czasie?
 
Zazwyczaj przedsiębiorcy decydujący się na wynajem krótkoterminowy wózków posiadają swoich operatorów. Usługami, które dotyczą wynajmu wózków z operatorami, samych operatorów, outsourcingu maszyn czy realizacją nawet całych procesów logistycznych zajmuje się nasza spółka-córka Seito Polska Sp. z o.o. (www. seito.pl)
 
Dziękuję za rozmowę

Linki:

  • Wynajem krótkorerminowy
    Wózki widłowe to niezastąpione urządzenia do przeładunku towarów, które ułatwiają i usprawniają funkcjonowanie wielu firmom. Potrzeba ich wynajmu lub posiadania przypisywana jest najczęściej magazynom lub hurtowniom. Faktycznie to miejsca, które najbardziej ich potrzebują. Jednak rozwój technologii spowodował, że zakres zastosowań wózków widłowych znacznie się rozszerzył. Komfortowo wyposażone i zaawansowane pod względem użytkowym sprawdzają się niemal w każdej branży: w organizacji imprez masowych, centrach logistycznych, supermarketach, czy nawet gospodarstwach rolnych.
  • Wynajem krótkoterminowy - kontakt
    Jesteśmy do Państwa dyspozycji w 7 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu, Łodzi oraz Słupsku. Zapraszamy do kontaktu i bliższego zapoznania się z ofertą. Dział wynajmu krótkoterminowego służy profesjonalną pomocą zwłaszcza w najbardziej intensywnym okresie Państwa pracy.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?

Dodaj własną opinię

Opinia:
Podpis
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji