Instalacja fotowoltaiczna w słupskim oddziale DHL Parcel Polska

DHL
10 sierpnia 2020
Instalacja fotowoltaiczna w słupskim oddziale DHL Parcel Polska
Fot. FOTON_DHL
Instalacja fotowoltaiczna w słupskim oddziale DHL Parcel Polska
FOTON Technik zakończył budowę pierwszej instalacji fotowoltaicznej dla DHL Parcel Polska - lidera polskiego rynku przesyłek krajowych. Powstała przy słupskim oddziale firmy inwestycja jest pierwszym krokiem w realizacji szerokich planów związanych z fotowoltaiką.
 
Instalacja fotowoltaiczna powstała przy słupskim oddziale DHL Parcel Polska to pierwsza z wielu inwestycji zaplanowanych w Polsce. Kolejne powstaną jeszcze w tym roku, a ich celem jest zapewnienie niezależności energetycznej obiektów należących do firmy DHL Parcel Polska. Duże przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii do zasilania swoich obiektów. Do realizacji tego zadania wybrano firmę FOTON Technik, należącą do Grupy innogy, która jest liderem na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce.
 
- Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć firmę DHL Parcel Polska w rozwoju jednej z ich placówek. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim nas obdarzono przy realizacji tego projektu. Inwestycja w OZE to już nie tylko domeną mieszkańców domków jednorodzinnych. Wielkoformatowe instalacje zasilające duże obiekty stają się coraz powszechniejsze w naszym kraju. Zielona i ekologiczna energia szturmem wdziera się do polskich domów, fabryk i magazynów, dzięki czemu zyskujemy coraz większą niezależność energetyczną, a przedsiębiorstwa mogą generować większe oszczędności - mówi Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.
 
- Projekt montażu instalacji fotowoltaicznych w terminalach naszej firmy jest częścią globalnej strategii GoGreen, której celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku. Tylko w Słupsku, gdzie uruchomiliśmy pierwszą instalację fotowoltaiczną, zamontowaliśmy 153 panele, których moc jest równa 50 kWp. Dzięki podłączeniu ich do zewnętrznej sieci, produkujemy słoneczną energię elektryczną na potrzeby naszego terminala. Taka ilość energii – 50 MWh w skali roku – zaspokoi aż 25% rocznego zapotrzebowania obiektu. Oznacza to, że przez jeden kwartał nasza działalność nie będzie generowała emisji CO2. Dzięki temu ponad 50 ton dwutlenku węgla nie trafi do środowiska. Kolejne instalacje fotowoltaiczne, jeszcze w tym roku, pojawią się w naszych jednostkach w całej Polsce m.in. we Włocławku, Kielcach, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Ciechanowie, czy Gdańsku. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w odnawialne źródła energii i przedsięwzięcia związane z ochroną klimatu takie jak fotowoltaika, czy elektrownie wiatrowe to właściwy kierunek. Jako lider zielonej logistyki wdrażamy innowacyjne rozwiązania w tym zakresie, wyznaczając kierunki rozwoju branży w kontekście proekologicznym – mówi Agnieszka Świerszcz – Prezes Zarządu DHL Parcel Polska.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji