Etisoft wprowadzi się do Diamond Business Park

Etisoft
10 czerwca 2021
Etisoft wprowadzi się do Diamond Business Park
Fot. Etisoft
diamondpark
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park przy ul. Da Vinci 5 w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły. 

Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania inżynierskich dla Przemysłu 4.0 – to wizja Etisoftu. Takie rozwiązania firma oferuje klientom, ale i sama z nich korzysta w swoim środowisku pracy. 

Już wkrótce Etisoft będzie mógł się pochwalić nowoczesnym, automatycznym centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowym wyrobów gotowych. Do zagospodarowania ma ponad 4 tys. m kw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 m kw powierzchni biurowej. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. metrów kw.

Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy.

Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o system SALMA. To System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie.

– Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca. - dodaje Michał Majnusz.

Nowoczesne roboty AGV przewiozą europalety
Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami.
  • Dostarczanie do pakowania wykona robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania.
  • Pakowanie będzie wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to najbardziej optymalne.
  • Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA. Rozwiązanie to zostanie zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.
Przedsięwzięcie to realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Dzięki przeprowadzce zainteresowani klienci będą mogli zapoznać się z oferowanymi rozwiązaniami intralogistyczne podczas pracy na żywo, w realnym środowisku pracy.

Etisoft rozwija się nie tylko jako dostawca etykiet
– Transformacja przemysłu, jego rozwój i gotowość do podążania tą samą drogą co nasi klienci stały się w ostatnim czasie motorem rozwoju Etisoftu. Stąd poszerzenie portfolio marki o zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania. Automatyzacja magazynu Etisoft przełoży się na komfort pracy, ale przede wszystkim usprawni obsługę naszych klientów – dodaje Damian Janiga, wiceprezes Etisoft.

– Bardzo dziękujemy za zaufanie oraz cieszymy się, że Diamond Business Park Gliwice spełnia potrzeby operacyjne i lokalizacyjne dla naszego wieloletniego partnera biznesowego jakim jest Etisoft. W związku z ekspansją powierzchni Etisoft jesteśmy zadowoleni, że negocjacje handlowe przyniosły obustronną satysfakcję – uzupełnia Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate zarządzającej Diamond Business Park.

Zakończenie przeprowadzki do DBP przez Etisoft planowane jest do końca 2022 roku.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji