Ekologiczny transport

Redip
11 sierpnia 2020
Ekologiczny transport
Fot. BFI
Ekologiczny transport
Odpowiedzialność za klimat i otwartość na proekologiczne rozwiązania powodują, że BFI chętnie angażuje się w realizację transportów materiałów mających bezpośredni wpływ na ochronę środowiska. Realizacja projektów dla obszaru eko pozwala spółce mieć wkład między innymi w zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Polsce. Partnerowanie Klientom działającym w branży OZE inspiruje i tworzy rosnącą świadomość potrzeby wspólnej pracy na rzecz gospodarki naturalnej poprzez poszukiwanie i zagospodarowanie pola do małych zmian na własnym podwórku biznesowym.
 
- Jedną z ostatnich realizacji był transport materiału drzewnego wykorzystywanego, jako biofiltr dla Klienta zajmującego się produkcją biomasy. Zadanie było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy mieliśmy okazję przyczynić się do rozbudowy infratsruktury zakładu naszego Kontrahenta, co wykroczyło poza pewien przyjęty standard polegający na dostawach lub odbiorach odpadów z instalacji – mówi Mateusz Cymuta Lider zespołu Transportu Bioenergii.
 
Biofiltry to skuteczne antidotum na przykre zapachy, które najczęściej wydobywają się ze studni kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków lub zakładów przetwórstwa. Coraz częściej wykorzystywane, ponieważ oprócz usuwania odoru niwelują negatywne samopoczucie, na które wpływają patogenne bakterie, wirusy, zarodniki i substancje chemiczne powodujące utratę zdrowia. Materiał, którym wypełniony jest biofiltr - absorbuje woń i toksyny ze strumienia powietrza dostarczonego do urządzenia. Mikroorganizmy znajdujące się na i we włóknach rozkładają dostarczone substancje praktycznie prawie w 100 procentach.
 
- Do produkcji biofiltru wykorzystuje się drewno z korzeni drzew, które jest pewnego rodzaju „odpadem” przy wycince lasu. Doskonale rozumiemy z czym mamy do czynienia, ponieważ pierwsze lata firmy pozwoliły się nam wyspecjalizować w obszarze transportu surowców rozumianych jako śmieci – zaznacza Mateusz Cymuta. W praktyce biofiltry wykorzystywane są w celach energetycznych, do spalania w kotłach, ale również do produkcji biogazu w biogazownikach.
 
- W rezultacie naszych działań dowozimy biomasę do zakładów produkcyjnych i ciepłowni. Odbywa się to w transporcie objętościowym z wykorzystaniem naczep typu walking floor, które oceniam jako idealne do tego typu ładunków. Takie zadania bardzo cieszą, ponieważ w BFI czujemy się odpowiedzialni za środowisko – dodaje Lider zespołu Transportu Bioenergii.
 
Realizacja zlecenia mogła się udać dzięki podstawieniu przez BFI 7 specjalistycznych samochodów, które rozpoczęły transport dokładnie w tym samym czasie. Z uwagi na zróżnicowane frakcje towaru kolejność dostaw nie była przypadkowa, a najważniejszy punkt dystrybucji stanowił wyładunek biofiltrów równomiernie rozłożonych na miejscu przeznaczenia.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji