Drogą przez Kazachski Korytarz Zachodni

DHL
Drogą przez Kazachski Korytarz Zachodni
Drogą przez Kazachski Korytarz Zachodni

Dla tej nowej destynacji spółka oferuje klientom usługę przesyłek całokontenerowych typu door-to-door DHL Railline, która jest możliwa dzięki połączeniu sieci kolejowej Warszawa-Suzhou z głównym tajwańskim portem w Taichung (przy wykorzystaniu drogi morskiej). Usługa jest dostępna również w kierunku zachodnim dla klientów posiadających ładunki na Tajwanie i zainteresowanych rozwojem swojej działalności na rynkach europejskich.

"Od czasu, gdy w 2011 r. po raz pierwszy wprowadziliśmy do naszej oferty usługę transportu multimodalnego, stale rozszerzamy naszą sieć, by wspierać wciąż rozwijające się stosunki handlowe pomiędzy Europą a Chinami", powiedział Amadou Diallo, Dyrektor Zarządzający DHL Freight. "Dodając Tajwan do sieci, rozszerzamy swój zasięg na Azję północną, ułatwiając dostęp do tego regionu klientom z Europy, chcącym eksportować półprodukty, maszyny i sprzęt".

DHL rozpoczął ekspansję na kraje Azji północnej w 2014 roku, kiedy do swojej sieci przyłączył Japonię. Dzięki rozszerzeniu zasięgu usług na Tajwan, klienci w Europie i w całej Azji północnej zyskali dostęp do regularnych i sprawnych usług logistycznych, które pozwalają im rozwijać swoją działalność na obu kontynentach. Elastyczność usługi Railline DHL umożliwia klientom rezerwowanie pojedynczych kontenerów, grup wagonów lub całych składów pociągów towarowych.

Nowa usługa transportu multimodalnego Europa-Chiny-Tajwan, zarówno w kierunku wschodnim, jak i zachodnim, pozwala na uzyskanie oszczędności kosztów frachtu wynoszących nawet 85% oraz na zmniejszenie emisji CO2 o nawet 90% w porównaniu do transportu lotniczego oraz na skrócenie czasu transportu w porównaniu do frachtu morskiego. Podobnie jak rozwiązanie japońskie, nowa usługa wykorzystuje transport drogowy, morski i kolejowy do przewozu ładunków z Europy lub z Tajwanu siecią DHL.

W porównaniu do frachtu morskiego, stosowanego jako jedyny sposób transportu, to rozwiązanie multimodalne redukuje czas dostawy o 10 do 21 dni, w zależności od miejsca pochodzenia i przeznaczenia.

W tym roku DHL poszerzył swoją sieć multimodalną Chiny-Europa o połączenie Hamburg- Zhengzhou, w kierunku wschodnim i zachodnim, które stanowi uzupełnienie dotychczasowych tras DHL Global Forwarding, Freight. W kierunku wschodnim trasa Hamburg- Zhengzhou przebiegająca przez Kazachski Korytarz Zachodni stanowi uzupełnienie innej trasy biegnącej na wschód - z Warszawy do Suzhou szlakiem transsyberyjskim. Jeden pociąg towarowy w kierunku zachodnim odjeżdża co tydzień z Chengdu głównego centrum dystrybucji w Chinach, miasta będącego węzłem transportowym dla towarów branży high-tech, motoryzacyjnej i innych. Pociąg pokonuje Kazachski Korytarz Zachodni i dojeżdża do Łodzi. Drugi - również cotygodniowy - pociąg towarowy pokonujący Transsyberyjski Korytarz Północny obsługuje ośrodki produkcyjno-handlowe w Szanghaju, Suzhou i okolicach oraz kursuje na trasie Suzhou-Warszawa. Usługi multimodalne DHL zapewniają przejrzysty łańcuch dostaw, opcję szybszej dostawy na rynek oraz płynnie łączą rozbudowującą się sieć DHL na terenie Europy i Azji.

W roku 2014 DHL jako pierwsze uruchomiło połączenie kolejowe Chiny - Europa z użyciem kontenerów umożliwiających kontrolowanie temperatury. Dzięki temu klienci mający produkty wrażliwe na wahania temperatur zyskali dostęp do ekonomicznego połączenia kolejowego.

Źródło: DHL
Foto: DHL

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji