Polecamy

Dobre relacje interesariuszy

Accolade
18 listopada 2021
Dobre relacje interesariuszy
Fot. Accolade
Dobre relacje interesariuszy
Accolade od dekady tworzy portfolio nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nieruchomości przemysłowych. Grupa na co dzień kieruje się wartościami ESG i zobowiązaniami na rzecz zrównoważonej przyszłości. Accolade angażuje się w szereg projektów w dziedzinie ekologii oraz obszarów społecznych, takich jak edukacja, kultura, sport oraz wspiera potrzebujących; zwłaszcza w regionach, w których prowadzi działalność. W Polsce Grupa wspiera lokalne społeczności m.in. poprzez takie projekty jak sadzenie drzew, edukację ekologiczną dla uczniów czy objęcie patronatu nad spektaklem dla dzieci przebywających w szpitalu i domu dziecka.
 
Accolade wspiera zasady i cele długoterminowej strategii ESG ONZ, w tym 1) bycie przyjaznym dla środowiska, 2) bycie dobrym sąsiadem i członkiem społeczeństwa oraz 3) bycie odpowiedzialnym, przejrzystym i uczciwym, wierząc, że ich realizacja pomoże w budowaniu lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Pracownicy firmy wcielają tę strategię w życie i aktywnie angażują się w projekty. Pasją do zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań zarazili swojego najemcę Raben Group, z parku przemysłowego w Kielcach. Wspólnie zorganizowali eko-event w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, pod patronatem prezydenta miasta. Bogaty program obejmował m. in. sadzenie drzew i krzewów czy malowanie budek dla jerzyków.
 
- Cieszymy się, że możemy bardziej zaangażować się w rozwój regionów, w których działamy. Wspaniale jest poznawać lokalną społeczność, z którą możemy nawiązać relacje i uzyskać istotne informacje o regionach i ich potrzebach. Bycie odpowiedzialnym partnerem i sąsiadem oraz sprawianie, aby dany region stał się lepszym miejscem do życia, jest po prostu częścią naszej misji – skomentował Michał Białas, Country Head Accolade Poland.
 
Accolade informuje także i edukuje młodsze pokolenie, na temat tego, jak rozwijać biznes w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Taki właśnie był cel eko-wycieczki, zorganizowanej w parku przemysłowym w Szczecinie. Ponad 80 uczniów z lokalnej szkoły dowiedziało się w interaktywny sposób o zaletach pszczół oraz znaczeniu drzew i innych roślin, które wzbogacają lokalny ekosystem.

Oprócz edukacji, Accolade stara się także nieść radość i pomagać tym, którzy borykają się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Ostatnio firma pomogła dzieciom z domu dziecka w Zielonej Górze, we współpracy z „Teatrem Za Jeden Uśmiech”, który od kilku lat rozwesela dzieci w szpitalach i sierocińcach przedstawieniami.
 
Interaktywny sposób przekazywania wiedzy
Fot. Accolade
Interaktywny sposób przekazywania wiedzy
Silny nacisk na zielony charakter parków przemysłowych z pewnością można również zaliczyć do działań na rzecz zrównoważonej przyszłości. Oprócz proekologicznych elementów konstrukcyjnych samych magazynów, na terenie parków przemysłowych Accolade znajdują się również bogate nasadzenia i zieleń, ule, siedliska jaszczurek czy strefy relaksu dla pracowników. Niedawno zainstalowano też kosze na śmieci wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu oraz kontenery na e-odpady, w których najemcy mogą szybko i łatwo pozbyć się np. zużytego sprzętu elektrycznego. Wszystkie parki Accolade aspirują do międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM.
 
Lista działań Accolade na rzecz zrównoważonej przyszłości jest jeszcze długa. Grupa współpracuje z wieloma organizacjami i wspiera projekty w dziedzinie społecznej, kulturalnej, sportowej i środowiskowej, zarówno jednorazowo, jak i długoterminowo, na wszystkich rynkach, na których jest obecna. Więcej informacji na temat wkładu Accolade w bardziej zrównoważoną przyszłość znajduje się w broszurze ESG. 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji