NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Cztery dni z nowoczesnymi technologiami

Red
11 czerwca 2018
Cztery dni z nowoczesnymi technologiami
Targi ITM_Modula
Zakończyły się Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Czterodniowa impreza targowa oferowała mnóstwo wydarzeń, spotkań biznesowych, wielu profesjonalistów odwiedziło stoiska wystawiających się firm. Blok targów ITM Polska to już od kilku lat stały element biznesowej aktywności producentów maszyn i nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu oraz poszukujących innowacyjnych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw.
 
Tegoroczna ekspozycja obejmowała łącznie 9 pawilonów wystawienniczych, w których swoją ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 26 krajów. Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, szerokie grono ekspertów i przedstawicieli firm prowadziło liczne rozmowy i efektywne spotkania, których nie zabrakło w szczególności za sprawą spotkań SUBCONTRACTING ITM MEETINGS.
 
Targi Subcontracting
Targi Subcontracting
Zwiedzający oraz wystawcy, chętnie brali udział w zaproponowanych w tym roku wydarzeniach i konferencjach, spośród których warto wymienić odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu” czy przygotowaną przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową „Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?”. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również warsztaty i pokazy, realizowane m.in. w ramach POLIGONU UMIEJĘTNOŚCI czy warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D.
 
Targi ITM_regał z wycinarka laserową
Targi ITM_regał z wycinarka laserową
Mateusz Nowakowski, odpowiadający za targi 3D Solutions podkreślił, że: „Targi Skanu i Druku 3D to unikalne przedsięwzięcie będące doskonałą okazją podjęcia współpracy biznesowej między dostawcami technologii druku 3D a odbiorcami produktów, które powstają w tej technologii - firmami, które myślą o implementacji technologii przyrostowych w swoich przedsiębiorstwach. Trasa ta ma na celu zaprezentowanie produktów dopasowanych do klienta - wystawców całego bloku targów wykorzystujących oraz posiadających w swojej ofercie technologie przyrostowe”.
 
Targi ITM_stoisko Baumalog
Targi ITM_stoisko Baumalog
Ważnym merytorycznie przedsięwzięciem były dyskusje w ramach MM Spekrs Corners, XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu” organizowane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT,  VII Dzień Mechanika przygotowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich, IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics oraz Technosteel Poland. Świetnie również zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieka merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska zapoznając się z tematyką tematów: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”.
 
Targi ITM_konferencja
Targi ITM_konferencja
Joanna Kucharska, dyrektor targów ITM Polska powiedziała że: „Inteligentna fabryka, wirtualna rzeczywistość, Internet rzeczy - wszystkie te czynniki stały się już integralną częścią dzisiejszego przemysłu. Cyfryzacja i integracja procesów przemysłowych przeniosła się z wizji do rzeczywistości a czwarta rewolucja ruszyła pełną parą. Ta wycieczka przedstawi najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu, oferując doskonałą okazję do zaprezentowania rozwiązań dla "samodzielnie zaprogramowanych" produktów, a także dla zindywidualizowanej masowej produkcji i maszyn, które mogą komunikować się ze sobą za pomocą czujników”.
 
Targi ITM_Modernlog_Wanzl
Targi ITM_Modernlog_Wanzl
O współdziałaniu zamiast rywalizacji dyskutowano targach Subcontracting, które odbywały się równolegle w pawilonie 7, a dla uczestników zaplanowano Strefę Warsztat Menedżera oraz Subcontracting ITM Meetings. Przez 3 dni merytorycznych paneli dyskusyjnych poruszono wiele tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0. Podczas konferencji „Przewaga dzięki współpracy. Efektywność klastrów – trendy światowe na polskim gruncie”, zorganizowanej z ramienia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego. Prelegenci zgodnie podkreślali, że polscy przedsiębiorcy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom.
 
Targi_Modernlog_olejnik
Targi_Modernlog_olejnik
Dużą rolę w budowaniu trwałych relacji biznesowych podczas targów Subcontracting odgrywają też Subcontracting ITM Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem - 6 czerwca przeprowadzono 172 spotkania, 7 czerwca odbyło się 115 zamkniętych spotkań, co w efekcie daje nam łącznie 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów. Polskie przedsiębiorstwa są coraz dojrzalsze i w kooperacji i spotkaniach Subcontracting ITM Meetings widzą duży potencjał na bardziej dynamiczny rozwój.
 
Targi_Modernlog
Targi_Modernlog
Ostatniego dnia trwania bloku targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions i Focast  ekspozycje odwiedził p. Minister Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Minister zwiedzał ekspozycję targową, zapoznał się z profilem wystawców oraz najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dedykowanymi idei Przemysłu 4,0.
 
Targi_ModernLog_Logis
Targi_ModernLog_Logis
Wystawcy nie zawiedli, profesjonalna ekspozycja, atrakcje na stoiskach i świetna komunikacja ze zwiedzającymi sprawiła, że goście odwiedzający targi opuszczali pawilony ekspozycyjne bardzo zadowoleni. Już za rok kolejna impreza targowa, do której co niektórzy rozpoczęli przygotowania, to ważna impreza targowa w kalendarzu przedsiębiorstw przemysłowych, a wielu z nich uważa targi ITM za najważniejszą imprezę wystawienniczą w Polsce.
 
Red.
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji