NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Chłodne centra dystrybucji PAGO

12 lipca 2010
Chłodne centra dystrybucji PAGO
Chłodne centra dystrybucji PAGO

Ta wielkopolska firma postawiła sobie za cel zbudowanie całej sieci nowoczesnych mroźni na terenie całej Polski. Do nowoczesnych obiektów w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie firma ma również swoją siedzibę i Gnatowicach Starych koło Warszawy, dołączył trzeci w Lęborku. Każdy z tych obiektów posiada 2 komory mroźnicze wyposażone w regały jezdne zapewniające swobodny dostęp do każdej palety, w których towary przechowywane są w temperaturze -24°C. Łącznie do dyspozycji klientów jest 77 000 miejsc paletowych, odpowiednio w Grodzisku Wielkopolskim - 25 000, Gnatowicach Starych – 27 000 i w Lęborku - 25 000 miejsc paletowych. W mroźniach są również tunele do mrożenia w temperaturze - 40°C, o wydajności 60 ton na dobę, służące do zamrażania świeżej żywności. Tunele poszerzają znacznie funkcjonalność tych obiektów pozwalają na przyjmowanie towarów niezamrożonych, by po odpowiedniej obróbce termicznej umieścić je komorach chłodniczych. W mroźniach PAGO składowane są mrożone owoce, warzywa, grzyby, drób, mięso, ryby, produkty typu fast food, lody, dania gotowe, produkty mleczarskie i jajczarskie, koncentraty i pulpy owocowe.

DSC_7058.JPG
DSC_7058.JPG
Mroźnie PAGO to bardzo nowoczesne obiekty, do których budowy wykorzystano nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania techniczne. Obiekty spełniają wszystkie standardy unijne i wymogi jakościowe norm (GMP, GHP, HACCP), obiekty znajdują się pod stałym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej i Sanitarnej. Procesami zarządza system informatyczny pozwalający na identyfikację towaru z dokładnością do jednej pozycji. Wózki widłowe wyposażone są w terminale radiowe, zapewniające kontrolę nad stanami i przepływem towarów. Towary w zależności od rodzaju, składowane są w systemie LIFO, FIFO i FEFO, daje to gwarancję zachowania terminów składowania.

W dniu 26 czerwca br. oficjalnie otwarto trzeci obiekt w Lęborku, otwarta chłodnia zasili nowoczesny potencjał składowania i klienci już od teraz do dyspozycji będą mieli kolejną mroźnię do składowania towarów w temperaturze -24˚C. Na uroczystość otwarcia chłodni PAGO w Lęborku zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, fachowej prasy oraz klienci. Gościom zaprezentowano efektowną oprawę ceremonii otwarcia - za pomocą detonatora wysadzono zamrożoną taflę lodu za którą ukryta była nazwa PAGO. Ta znacząca metafora odzwierciedla siłę i determinację firmy w dążeniu do celu jaki sobie postawiła, firma zdaj się być w połowie drogi do tego celu. Potwierdził to w swym wystąpieniu prezes Adam Gościniak, który dziękując gościom za przybycie przedstawił plan dalszego rozwoju firmy, sprowadzające się do wybudowania dwóch kolejnych mroźni. Ten plan dalszego rozwoju to stworzenie sieci „ Krajowych centrów dystrybucyjnych”, które swym zasięgiem obejmą cały kraj. Planowane nowe inwestycje, które przewidują budowę nowoczesnych mroźni zlokalizowane będą na Śląsku i tzw. „ ścianie wschodniej”

 

DSC_7030.JPG
DSC_7030.JPG
 
DSC_7055.JPG
DSC_7055.JPG

Powstająca sieć centrów dystrybucji z istniejącymi nowoczesnymi chłodniami w Wielkopolsce, Mazowszu i Pomorzu, a po inwestycjach na Śląsku i Ścianie Wschodniej, będzie oferowała bardzo poważny potencjał składowania liczący 130 000 miejsc paletowych. Te lokalizacje zapewnią optymalną

DSC_6999.JPG
DSC_6999.JPG
obsługę magazynowej i dystrybucyjnej producentów produktów mrożonych ale także ogólnopolskich sieci handlowych. W myśl przyjętej koncepcji każdy, kto będzie korzystał z usług PAGO ma mieć do najbliższej chłodni nie więcej niż 150- 200 km. – Dostępność to duży atut. – podkreśla Andżelika Borowczyk – Kucza, w PAGO odpowiedzialna za relacje z klientami. – Dlatego nasze chłodnie są budowane bezpośrednio przy ważnych szlakach tranzytowych i pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Naszym celem jest także udowodnić, że wysoką jakość można zaoferować w naprawdę dobrej cenie.

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji