NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Biznesowa podróż w czasie

Wanzl
16 lipca 2020
Biznesowa podróż w czasie
Fot. Wanzl
Logistyka
Dwadzieścia pięć lat temu, w podwarszawskim Piasecznie swoje podwoje otwierał polski oddział Wanzl. Zanim filia zainaugurowała działalność klienci znad Wisły produkty firmy musieli nabywać za pośrednictwem kilku dystrybutorów. Jednym z nich była spółka Inter Commerce w której wówczas pracował jako handlowiec obecny prezes zarządu Wanzl Polska Krzysztof Wygryzowski - Gdy w latach 1993-1994 do Polski zaczęły wchodzić duże sieci handlowe Rudolf Wanzl podjął decyzję o otwarciu w naszym kraju przedstawicielstwa, a ja dostałem propozycję pracy w nim, którą oczywiście przyjąłem – wspomina Krzysztof Wygryzowski.

 
Macierzysta branża - Retail
Pierwsze zamówienie pochodziło od firmy Krakchemia (potem przekształcona w sieć ALMA Market), która kupiła sto wózków sklepowych. Jak się szybko okazało, zaangażowanie Wanzl w Polsce było słuszną decyzją bo do grona klientów w kolejnych latach dołączyły takie sieci jak Metro, Lidl, Ahold, OBI, IKEA, Piotr i Paweł, Kaufland, E.Leclerc, Netto czy Biedronka. To my jako pierwsi zaczęliśmy współpracę z Biedronką, kiedy jeszcze nie należała do Jeronimo Martins lecz do Elektromisu – mówi Krzysztof Wygryzowski
 
Krzysztof Wygryzowski_prezes zarządu Wanzl Polska
Fot. Wanzl
Krzysztof Wygryzowski_prezes zarządu Wanzl Polska
W trakcie naszej dotychczasowej obecności na rynku mieliśmy przyjemność współpracować z większością sieci detalicznych. Zawsze odważnie podejmowaliśmy się wymagających zadań, również tych nietypowych i nieoczekiwanych. W roku 2018 nasza firma stanęła przed ogromnym wyzwaniem, gdzie dzięki ogromnemu wysiłkowi przebudowaliśmy ponad 1000 sklepów angażując blisko 100 ekip jednocześnie. Ma się tę moc J - śmieje się prezes Wanzla.
 
„Best Shop Concept 2019” dla Wanzl
Zaangażowanie moich ludzi przynosi efekt także w postaci prestiżowych nagród. Ostatnio zostaliśmy uhonorowani tytułem „Best Shop Concept 2019” za realizację innowacyjnego projektu sklepu E.Leclerc zlokalizowanego w Galerii Handlowej Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu. - Jest on ciekawy pod wieloma względami. Oprócz zastosowanych innowacyjnych systemów dla handlu, głównym założeniem projektowym było zachowanie spójności stylistycznej z całą galerią handlową. Jej wystrój nawiązuje do klimatów industrialnych i samej starej ujeżdżalni koni, która znajdowała się na tym właśnie terenie. Staraliśmy się stworzyć przestrzeń, która idealnie połączy historię miejsca z nowoczesnością.
 
Kapitał firmy to synergia wszystkich pracowników
Fakt, iż firma daje sobie radę na rynku od ćwierć wieku to w dużej mierze właśnie zasługa pracowników Wanzl Polska, którzy w ponadstandardowy sposób troszczą się o Klienta. - Od 1995 r. na etacie było u nas ok. 80 osób. Oczywiście jak w każdej firmie rotacja i zmiany to rzecz nieunikniona, ale w każdym momencie działalności Wanzl stanowiliśmy fajną, zgraną ekipę. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że chyba miałem szczęście do pracowników – dodaje Krzysztof Wygryzowski.
 
Duża część załogi jest z nami praktycznie od samego początku firmy i zna branżę na wylot, a zmiany personalne dotyczą przede wszystkim powiększania zespołu o przedstawicieli kolejnych pokoleń. Ma to w założeniu jeden cel: nadążanie za trendami panującymi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. O tym, że ta nasza wielopokoleniowa rodzina dobrze współgra świadczy fakt, że systematyczne poszerzamy portfolio o nowe usługi i rozwiązania dla branż retailowej, logistycznej czy przemysłowi.
 
25 lat Wanzl Polska
Fot. Wanzl
25 lat Wanzl Polska
Dynamiczny rozwój działu Logistyka + Przemysł
Szybki rozwój działu Logistyka + Przemysł to także zasługa pracujących w nim ludzi. To za ich sprawą coraz więcej firm produkcyjnych i logistycznych korzysta z naszej oferty. Firma nawiązuje współpracę z największymi graczami ecommerce, operatorami logistycznymi czy przemysłem, m.in. Amazon, Zalando, DHL, Poczta Polska czy Jabil. Rozwijamy się także technologicznie. Wprowadziliśmy do oferty m.in. autonomiczne roboty transportowe oraz inteligentne rękawice wyposażone w skanery kodów kreskowych - wylicza Krzysztof Wygryzowski.
 
Pracownicy Wanzl Polska
Fot. Wanzl
Pracownicy Wanzl Polska
Kolejne zlecenia to również efekt tego, że dział Logistyka i Przemysł Wanzl Polska potrafi sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. Brzmi to banalnie, ale wcale banałem nie jest, bo jak się okazuje większość firm na rynku albo sprzedaje gotowe produkty z katalogu, albo nie ma zdolności projektowych i produkcyjnych. - My najpierw poznajemy procesy w firmie klienta. Weryfikujemy jak wyglądają, jak są zorganizowane, z czym klient codziennie się mierzy oraz jaki cel chce osiągnąć dzięki nowej inwestycji i wtedy dopiero zabieramy się za projektowanie rozwiązania logistycznego spełniającego jego potrzeby - dodaje prezes Wanzl Polska.
 
WSL - nowa marka w ofercie Wanzl
Najnowsza historia to także nowa marka w ofercie Wanzl. WSL Refrigeration powstała w 2019 r. w wyniku połączenia struktur koncernu Wanzl oraz firm Smeh i De Rigo Refrigeration. Nowy podmiot który zatrudnia 5 tys. pracowników w 12 zakładach w 8 krajach ma w najbliższych latach zainicjować technologiczną rewolucję w dziedzinie rozwiązań chłodniczych dedykowanych sklepom.
 
Produkty dla logistyki
Fot. Wanzl
Produkty dla logistyki
Wszystkie sukcesy i osiągnięcia nie byłyby możliwe bez zaufania, jakim obdarzyli nas nasi Klienci i Partnerzy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, że przez ostatnie 25 lat, razem z nami zechcieli tworzyć historię naszej firmy!
 
Już dziś zapraszamy w dalszą, wspólną biznesową podróż do przyszłości – podsumowuje Krzysztof Wygryzowski.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji