Polecamy

Automatyczny MonoTower® w firmie Bumar Elektronika S.A.

3 lutego 2014
Automatyczny MonoTower® w firmie Bumar Elektronika S.A.
Automatyczny MonoTower® w firmie Bumar Elektronika S.A.

Firma Bumar Elektronika S.A. wchodząca w skład Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. realizuje dostawy sprzętu wojskowego i w swej działalności zajmuje się m.in. budową elementów z wielu gatunków blach aluminiowych. Ze względu na wzrost produkcji oraz trwającą reorganizację zaplecza logistycznego zdecydowano o rozwiązaniu problemu składowania różnych gatunków blach przy zapewnieniu łatwego i szybkiego dostępu do nich z zachowaniem małej powierzchni wymaganej do ich składowania.

Właściwe rozwiązanie zaproponowała firma Baumalog Sp. z o.o. specjalizująca się w budowie automatycznych systemów składowania blach oraz dłużyc.

 

Dostarczony automatyczny regał MonoTower® składa się z jednej kolumny składowania, w której odkładane są półki z towarami oraz poruszającego się od frontu w kierunku pionowym ekstraktora (windy) przemieszczającego półki pomiędzy kolumną składowania a miejscem załadunku i wyładunku artykułów, znajdującego się 500 mm nad posadzką. Regał wyposażony jest w 16 półek o wymiarach 4 m x 1 m, zapewniających składowanie na każdej z nich dwóch arkuszy blach o wymiarach 2 m x 1 m oraz wysokości maksymalnej 190 mm.


Ze względu na dodatkowy wymóg składowania na półkach wyciętych gotowych formatek lub pozostałości z pełnych arkuszy blach, część półek została dodatkowo wyposażona w pełne dno oraz ściany na całym obwodzie półki. Zapobiega to wypadaniu artykułów o małych wymiarach poza obrys półek.

automatyczny_skBadowanie_blach.JPG
automatyczny_skBadowanie_blach.JPG

Umiejscowienie regału pod suwnicą stworzyło możliwość wykorzystania jej do obsługi regału. Realizuje ona załadunek, wyładunek oraz bezpośrednie przenoszenie płyt aluminiowych do maszyn tnących.

System napędowy regału wyposażony jest w pomiar obciążenia każdej z półek, co uniemożliwia przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej ładowności półek wynoszącej 1500 kg oraz zapewnia kontrolę całkowitego obciążenia regału wynoszącą       24 000 kg.

Korzyści:

  • oszczędność powierzchni (powierzchnia regału 16 m2, powierzchnia półek 64 m2),
  • łatwy i szybki dostęp do wielu asortymentów,
  • porządek i przejrzystość w ułożeniu towarów,
  • załadunek i rozładunek blach suwnicą lub wózkiem widłowym – ergonomia pracy,

System sterujący MS-10 umożliwia transport półek wg numerów lub przez wskazanie poszukiwanego artykułu wykorzystując jego indeks lub nazwę. Ponadto zapewnia łatwą i szybką wymianę danych pomiędzy bazą danych regału a informatycznym systemem magazynowym (WMS).

Źródło: Baumalog
Foto: Baumalog

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji