NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Automatyczne składowanie i komisjonowanie z SSI SCHÄFER

10 listopada 2011
Automatyczne składowanie i komisjonowanie z SSI SCHÄFER
Automatyczne składowanie i komisjonowanie z SSI SCHÄFER

 

Regały windowe znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie największy nacisk kładzie się na elastyczność procesów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. W związku z tym SSI SCHÄFER oferuje system LogiMat®, który w porównaniu do konwencjonalnych systemów statycznych potrzebuje jedynie 1/10 przestrzeni magazynowej. Automat funkcjonuje zgodnie z wygodna zasadą „towar do człowieka” i zmniejsza czas dostępu do artykułów nawet do 70%, zwiększając przy tym sześcio- a nawet dziesięciokrotnie szybkość komisjonowania poprzez automatyzację procesów.

Zasady funkcjonowania: regał windowy można porównać do sześciopoziomowej szafy z szufladami z dwoma rzędami półek – przednim i tylnym. Między dwoma rzędami znajduje się winda, która porusza się na całej wysokości systemu. Artykuły pobierane są z półek i dostarczane do okna zdawczego. Artykuły pojawiają się potem na centralnie zintegrowanym ekranie dotykowym. System zarządzania magazynem przenosi odpowiednie produkty bezpośrednio do windy, gdzie znajdują się odpowiednie półki, transportowane ostatecznie do okna zdawczego. Dzięki temu pracownik pobiera komisjonowane artykuły z ergonomicznej wysokości.

Logimat_041.jpg
Logimat_041.jpg

Korzyści regału windowego LogiMat:

  • 90%owa redukcja wymaganego miejsca magazynowego w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem magazynowym
  • Modularna budowa, liczne opcje i możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb
  • Redukcja kosztów energetycznych i magazynowych dzięki bardzo kompaktowej budowie
  • Sześcio-/dziesięciokrotne zwiększenie prędkości komisjonowania poprzez automatyzację procesów
  • Skrócony czas przejazdu o ponad 70%
  • Minimalizacja błędów w komisjonowaniu poprzez komputerowo sterowane systemy
  • Wzrost wydajności o 20% dzięki ergonomicznej budowie

LogiMat® można dodatkowo indywidualnie dostosować. Także sposób oraz możliwości montażu są w tym wypadku nieograniczone: możecie Państwo sami wybrać ilość poziomów lub możliwość podwoziomów w piwnicy itp.. Także przy wyborze systemu podziałek w przypadku SSI SCHÄFER nie ma prawie żadnych ograniczeń. W celu uzupełnienia i uzbrojenia półek standardowych w pełni zgodnie z Państwa wymaganiami, można korzystać z szerokiego zakresu programu pojemników z tworzywa sztucznego firmy SSI SCHÄFER.

Urządzenie może zostać dodatkowo dopasowane do każdych warunków powierzchniowych. W ten sposób system może zostać zamontowany jako pojedyncze urządzenie lub w razie potrzeby połączony z innymi urządzeniami, które są sterowane za pomocą centralnego systemu zarządzania magazynem. Każde okno zdawcze zaopatrzone jest w łatwy w obsłudze oraz funkcjonalny ekran dotykowy i może być obsługiwany autonomicznie.

Dlaczego LogiMat®?
LogiMat jest przyszłościowym i łatwym w obsłudze systemem. Dzięki ergonomicznym komponentom zalicza się do programu SSI SCHÄFER ergonomics@work. Liczne dodatkowe opcje umożliwiają wysoką elastyczność procesów magazynowania i możliwość rozbudowy. System sterowania regałem może być uzupełniony prostym oprogramowaniem Logisoft lub zintegrowany z innymi urządzeniami do magazynowania, dostarczania i komisjonowania akcesoriów. Jest to z całą pewnością udoskonalona technologia magazynowania i komisjonowania akcesoriów.

Karolina Pakura
Specjalista ds. marketingu, SSI Schäfer Sp. z o.o.
Foto: SSI Schäfer

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji